Delić: Džumhur fali, ali bićemo spremni

Izvor: Nezavisne Novine, 14.Jul.2015, 20:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Delić: Džumhur fali, ali bićemo spremni

Spremno ćemo dočekati meč sa Mađarskom u drugom kolu Druge grupe Evroafričke zone Dejvis kupa i vjerujem da možemo do pobjede, rekao je Amer Delić, selektor i igrač reprezentacije BiH.

Delić, Mirza Bašić (192. mjesto na ATP rang-listi), Tomislav Brkić (231) i Nerman Fatić (819) odradili su juče prvi trening u Šiofoku, gdje će BiH i Mađarska od 17. do 19. jula igrati za plasman u treće kolo. U timu >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << nema najboljeg bh. tenisera Damira Džumhura, jer mu je ovo bitan period za sakupljanje bodova za US open.

"Voljeli bismo da nam se pridruži, njegova pomoć bi bila dobra, ali razumijem njegovu situaciju. Šansa za nastup za BiH i dalje postoji, ali je veoma mala. Damir ove sedmice igra na čelendžeru u Italiji i moramo biti spremni za duel i bez njega", rekao je Delić i istakao: "Ostali momci su u dobroj formi. Vjerujem da će dati sve od sebe, odradićemo zajedno nekoliko treninga i bićemo spremni za meč sa reprezentacijom Mađarske."

Delić je za reprezentaciju posljednji put igrao 2012. godine protiv Bjelorusije, ali postoji mogućnost da ponovo zaigra u Dejvis kupu.

"Nisam profesionalno nastupao od 2012. godine, ali igram tenis i u kombinaciji sam da zaigram protiv Mađara. Ne znam da li će se to desiti. Ima još nekoliko dana do konačne odluke, a odlučiću se za najbolju kombinaciju. Biću spreman za parove, vjerujem da tu mogu da pomognem. Možda odigram sa Mirzom, Tomom ili Nermanom", dodao je Delić.

Za domaću reprezentaciju igraće Marton Fučovič (ATP 185), najbolje rangirani teniser Mađarske, te Gabor Boršoš (ATP 847), Mate Valkus (ATP 1.410) i Levente Godri (ATP 1.532).

"Pratim ove igrače, ali nemam toliko informacija o njima kao na primjer Mirza. Do početka meča ćemo analizirati njihovu igru, saznati što više o njima, kako bismo što spremniji dočekali duel. Vjerujem da možemo do pobjede", rekao je Delić.

Senad Hadžimešić, direktor Teniskog saveza BiH, takođe, vjeruje u uspjeh.

"Atmosfera je, kao i uvijek, odlična, momci sa nestrpljenjem priželjkuju meč za koji vjerujem da posjedujemo kvalitet da prođemo dalje. Imamo veoma dobru generaciju mladi igrača koji su željni dokazivanja na najvećoj sceni, a ulazak u prvu grupu bi bio zaista veliki uspjeh bh. tenisa. Igrači su u veoma dobroj formi. Mirza se vratio u top 200. Tomo i Nerman, takođe, dobro igraju, što je ohrabrujuće pred meč u kojem idemo na pobjedu", rekao je Hadžimešić.

Pobjednik meča BiH - Mađarska igraće u trećem kolu (od 18. do 20. septembra) sa boljim iz susreta Luksemburg - Bugarska.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.