Izvor: Mondo, 06.Mar.2016, 21:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DEJVIS KUP: Troicki za srećan kraj!
Viktor Troicki nadigrao Aleksandra Nedovjesova i doneo Srbiji odlučujući poen u borbi za četvrtfinale - 3:0.
Te 2010. godine u "Beogradskoj areni" doneo nam je titulu svetskog prvaka pobedom u petom, odlučujućem meču sa Francuskom.
Može li ove, 2016. godine, u "Pioniru", da nam obezbedi plasman u četvrtfinale, odnosno spase nas borbe za opstanak u Svetskoj grupi.
Nadamo se da može: 'Ajde, Viktore!
U prilično popunjenoj Dvorani >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << "Aleksandar Nikolić" očekujemo početak odlučujućeg singla u dvoboju Srbije i Kazahstana u 1. kolu Svetske grupe Dejvis kupa. Rezultat je 2:2!
U toku je drugi set: VIktor Troicki - Aleksandar Nedovjesov 6:2, 6:3!
Troicki je u petak, u drugom singlu, doživeo poraz od Mihaila Kukuškina, koji je sjajnu formu potvrdio i u nedelju, dovodeći Đokovića na rub poraza, ali je svetski "Broj 1" izdržao i napravio preokret za izjednačenje.
Koliko Troicki, toliko je i Aleksandar Nedovjesov znao da je sav pritisak na njemu.
Igraju 23. i 200. teniser na svetu, Srbin ima 1:0 protiv momka rodom iz Ukrajine. Prošle sezone na Vimbldonu bilo je 6:1, 6:4, 3:6, 6:3.
Ostanite uz MONDO, pratimo meč UŽIVO!
IZ GEMA U GEM:
6:4 - POBEDA! Odličan i dramatičan je bio poslednji gem. Viktor je opet bio na visini zadatka, spasivši dve brejk lopte, a onda je servisom obezbedio meč loptu i iskoristio je kada je forhend Nedovjesova pao iza osnovne linije.
5:4 - Nedovjesov je odoleo, dobivši gem na svoj servis. Viktor na potezu...
5:3 - Još samo jedan gem... Opet je Nedovjesov "namirisao" šansu, vodio je 15:30, ali je srpski teniser ostao staložen i sa tri vezana poena preokrenuo rezultat.
4:2 - Viktor ide ka pobedi, a Srbija ka četvrtfinalu...
3:1 - Potvrda brejka.
2:1 - Brejk Troickog! Odigrao je zaista zrelo ovaj gem, pre svega u defanzivi. U odlučujućim poenima se opredelio za čekanje na grešku Nedovjesova, gledao da što duže ostane u poenima i ta taktika je urodila plodom.
1:1 - Bilo je 15:40, ali Viktor se izvukao. Odlični njegovi udarci kada je bilo veoma važno.
0:1 - Nedovjesov je spasio tri brejk lopte i poveo u trećem setu, tek da stavi do znanja da se u teškoj situaciji neće predati bez borbe.
DRUGI SET
6:3 - Viktor je obavio dve trećine posla u poslednjoj partiji meča Srbija - Kazahstan. Nedovjesov je na mreži poveo 0:15, ali sve posle toga proteklo je u sjajnoj, sigurnoj igri Troickog, koji zasluženo vodi 2:0 u setovima.
5:3 - Nedovjesov je spasio jednu set loptu, preciznije, Viktorov bekhend bio je neprecizan. Posle toga je protivnik agresivnom igrom kontrolisao poene i prepolovio zaostatak, koji je pre desetak minuta iznosio četiri gema.
5:2 - Viktor je malo posustao i Nedovjesov je vratio jedan brejk.
5:1 - Dupli brejk i u drugom setu. Viktor je na gem lopti Nedovjesova forhendom "liznuo" osnovnu liniju (40:40), potom nije iskoristio prvu brejk šansu, ali je novim preciznim "pasing šotom" iz forhenda izvršio pritisak po drugi put. Već vidno frustrirani Nedovjesov je poklekao u sledećem poenu.
4:1 - Potvrda brejka, bez drame. Još dva gema do vođstva od 2:0...
3:1 - Brejk Troickog! Naporno je radio za ovaj gem i isplatilo mu se. Nedovjesov se izvukao pri rezultatu 30:40, ali onda je Viktor uz mnogo trčanja obezbedio novu prednost, vinerom na mreži, a drugu brejk šansu iskoristio je oštrim "pasing šotom" iz forhenda.
2:1 - Opet uzima gem na svoj servis "sa nulom".
1:0 - Viktor počinje drugi set gemom bez izgubljenog poena.
PRVI SET
6:2 - Dobija srpski teniser prvi set i to ubedljivo, uz dupli brejk! U poslednjem gemu je na Viktoru bilo samo da solidno reternira ili ostane u poenu dva-tri udarca. Sve ostalo odradio je Nedovjesov "brzanjem" i neiznuđenim greškama.
5:2 - Troicki je potvrdio brejk. Udarcem tačno na osnovnu liniju naterao je protivnika na grešku (40:15) i to je bio prelomni trenutak sedmog gema.
4:2 - Prvi brejk! Nedovjesov je jednu brejk loptu spasio dobrim servisom, ali usledila je njegova greška na mreži, pa u poslednjem poenu malo sreće za Viktora. Loptica je pogodila vrh mreže i doskočila u polje igrača Kazahstana, tako da ovaj nije mogao da je vrati.
3:2 - As za kraj, nešto sigurnija igra Troickog.
2:1 - Viktor je u trećem gemu asom spasio brejk loptu pri rezultatu 30:40.
1:0 - Siguran Troicki na početku, kratki poeni, jaki servisi i vođstvo.
Pogledaj vesti o: Dejvis kup








