DEJVIS KUP: Češka - Španija 2:2

Izvor: Mondo, 18.Nov.2012, 16:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DEJVIS KUP: Češka - Španija 2:2

David Ferer nadigrao Tomaša Berdiha sa 3:0 i ostavio odluku o odbrani titule Nikolasu Almagru koji igra protiv Radeka Štepaneka.

David Ferer ne da salataru!

U prvom singl meču, trećeg dana finala Dejvis kupa, anulirao je prednost Češke, savladao Tomaša Berdiha -3:0 (6:2, 6:3, 7:5) i ostavio Španiju u trci za odbranu naslova prvaka prestižnog takmičenja.

Posle vođstva domaćina od 2:1, nakon slavlja češkog dubla u subotu, najbolje rangirani >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << španski teniser, u odsustvu Rafaela Nadala, vratio je nadu svom timu da može da osvoji šesti trofej Dejvis kupa.

Ferer je od starta meča dominirao, delovao vrlo sigurno, u krajnjem slučaju odmorno s obzirom da je u subotu preskočio meč dublova. U jednodnevnoj pauzi sakupio je dovoljno snage da slomi otpor borbenog Tomaša Berdiha i vrati neizvesnost u finale Dejvis kupa.

U većem delu prvog seta Španac je diktirao surov tempo koji umori Čeh nije mogao da izdrži. Poveo je Ferer 2:0, rano je brejkovao rivala, imao je i 4:1, uzeo je domaći teniser još jedan gem ali za hvatanje priključka nije imao priliku, ponovo je u osmom gemu izgubio servis.

Isti tok imao je i drugi set, ovog puta Fereru je bio dovoljan samo jedan brejk. Bio je vrlo ubedljiv, 3:0, 4:1, 5:2, rutinski je poveo sa 2:0 u setovima.

Na sve ili ništa Berdih je zaigrao u trećem setu, ovaj deo meča doneo je najviše neizvesnosti. Iako je izgubio svoj servis u trećem gemu Čeh je činio sve da ostane u meču, podrška navijača je bila fantastična.

Imao je Ferer 4:2 ali je šesti teniser sveta uspeo da veže tri odlična gema, oduzme servis rivalu i pređe u vođstvo tek drugi put u meču 5:4 (nakon 1:0 na početku trećeg seta).

U minutima koji su usledili do izražaja je došla upornost Davida Ferera. Nije popuštao, snažno je pritiskao Berdiha, prvo je poravnao na 5:5, u narednom je gradio brejk šanse a iskoristio treću. U dvanaestom gemu je igrao bez greške, s nulom je dobio poslednju deonicu za 7:5!

Dakle, odluka o naslovu prvaka Dejvis kupa, za ovu sezonu, pašće u poslednjem singl meču. Prema ranijem planu, Češku će predstavljati Radek Štepanek (37. na svetu) a Španiju Nikolas Almagro (11.).

Španija je aktuelni šampion Dejvis kupa i ima pet titula (sve osvojene u 21. veku), dok su Česi trijumfovali samo jednom i to 1980. godine, dok su još nastupali zajedno sa Slovacima.

(MONDO, foto: Beta/AP)
Pogledaj vesti o: Dejvis kup,   Rafael Nadal

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SVETSKA TENISKA SILA: Štepanek doneo Česima trofej Dejvis Kupa! (FOTO)

Izvor: Telegraf.rs, 18.Nov.2012

Teniska reprezentacija Češke osvojila je Dejvis kup, pošto je u Pragu Radek Štepanek pobedio Nikolasa Almagra sa 6:4, 7:6 (7:0), 3:6, 6:3 za konačnih 3:2 protiv Španije u velikom finalu

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.