Bez Janka u Dejvis Kupu

Izvor: RTS, 26.Jan.2013, 16:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bez Janka u Dejvis Kupu

Janko Tipsarević, zbog povrede, propušta duel Srbije i Belgije u okviru Dejvis Kupa. Veoma sam razočaran i tužan što sam prvi put nakon 14 godina kontinuiranog igranja za Dejvis Kup reprezentaciju Srbije, prinuđen da se zbog povrede povučem iz tima sa kojim sam doživeo najlepše trenutke u karijeri, rekao je Tipsarević.

Srpski teniser Janko Tipsarević otkazao je danas učešće u prvom kolu Dejvis Kupa protiv selekcije Belgije zbog povrede stopala koju je zadobio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na Australijan openu.

Tipsarević je odluku da propusti meč protiv Belgije saigračima iz reprezentacije i selektoru Bogdanu Obradoviću saopštio nakon konsultacija sa lekarom i svojim stručnim timom.

"Veoma sam razočaran i tužan što sam prvi put nakon 14 godina kontinuiranog igranja za Dejvis Kup reprezentaciju Srbije, prinuđen da se zbog povrede povučem iz tima sa kojim sam doživeo najlepše trenutke u karijeri. Do poslednjeg trenutka sam se nadao da će nešto da se promeni i da ću biti u stanju da protiv Belgijanaca pružim maksimum kao što sam to uvek radio za reprezentaciju Srbije", rekao je Tipsarević.

On je dodao da mu je teško, ali da se "takve stvari dešavaju kad se najmanje nadaš".

"Srbija ima fenomenalan tim i u singlu i u dublu, imamo svetskog broja jedan, Novaka Đokovića koji je u sjajnoj formi, Viktora Troickog, koji je najbolje mečeve u karijeri odigrao upravo za reprezentaciju i Nenada Zimonjića, jednog od najboljih dubl igrača na svetu i siguran sam da je Srbija i bez mene svakako favorit za prolazak u naredno kolo", poručio je Tipsarević.

Dueli prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa na programu su od 1. do 3. februara, a Belgija će dočekati selekciju Srbije u mestu Šalroa.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.