Izvor: TvojPortal.com, 03.Apr.2012, 08:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda u finalu!
Izvor: pressonline
Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:21) i plasirali se u finale Viner štediše lige Srbije.
Crvena zvezda je u finalu plej-ofa, Partizan je ostao bez krune! To je epilog sjajne polufinalne serije koja je završena >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << pobedom crveno-belih protiv večitog rivala u majstorici. Zaslužili su izabranici Željka Bulatovića da se za titulu bore sa Vojvodinom, ali čestitke zaslužuju i momci u crno-belim dresovima, koji su pružili zaista žestok otpor.
Partizan je bolje počeo, energičnije ušao u meč i činilo se da će oni diktirati ritam u prvom setu. Tako je i bilo, ali samo do prvog tehničkog tajm-auta, kad su posle dve vezane greške Petkovića imali četiri poena viška (8:4). Brzo se Zvezda vratila u meč i to zahvaljujući brojnim greškama rivala, pa je već posle kontre Petkovića i asa Mitića bilo 14:12 za crveno-bele.
Kao i u četvrtom meču, loš prijem je skupo koštao crno-bele. Ovoga puta „Mijailović i drugovi" su tome dodali i ogroman broj servis grešaka, čak osam ih je bilo u prvom setu! U takvom odnosu snaga Zvezdi je ostalo samo da igra disciplinovano, bude strpljiva i da polako pravi razliku. To se desilo baš u završnici kad su se odlepili na „plus pet" (23:18), a nedugo potom crveno-beli su vodili - 25:20.
Identičan početak imao je drugi period. Opet je Partizan stigao do prednosti (5:1) i naterao Bulatovića da zatraži tajm-aut. Ovoga puta crno-beli nisu ponovili iste greške, sjajno su servirali, a ujedno su i anulirali svaku Zvezdinu šansu da se vrati u igru. Odlepili su se izabranici Milana Đuričića najpre na 12:6, a razliku su držali sve do 19:13.
Pokušao je izmenom primača Bulatović, u igru je poslao Jakovljevića (umesto Stoilovića), ali tek posle nekoliko dobrih servisa Zvezda je uhvatila priključak. Crveno-beli su čak prišli na poen minusa posle sjajnog bloka Mitića (20:19), ali za preokret je bilo kasno. U ovom setu sjajni Nikolić je trgnuo svoj tim iz letargije, pa je Partizan uspeo da izjednači - 25:21.
U istom ritmu počeli su crno-beli i treći set i poveli sa 5:2. Razliku su držali sve do 12:9, tačnije dok na servis nije stao Mitić. Reprezentativni dizač je pokrenuo svoj tim, razigrao se i Milutinović, pa su crveno-beli brzo prekrenuli (13:12). Dugo se „lomio" rezultat, rivali su bili u egalu sve do 17:17, ali je u završnici Zvezda bila fantastična u bloku.Opsirnije procitajte na ovom linku.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan










