Izvor: RTS, 24.Okt.2021, 19:00

Zvezda se mučila, ali savladala Mornar u Baru

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u gostima ekipu Mornara sa 77:69 u meču petog kola ABA lige. Budućnost kao gost savladala Cedevita Olimpiju rezultatom 84:79.
Težak niz utakmica, izabranici Dejana Radonjića nastavili su u Baru, gde ih je u dvorani "Topolica" dočekao Mornar.

Domaćin je bolje otvorio meč i nagovestio da se regionalni evroligaš neće tek tako prošetati do pobede.
Mornar je prvu četvrtinu završio sa pet poena >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prednosti.
Crveno-beli su konsolidovali redove u narednih deset minuta, na momente imali i dvocifrenu prednost, a na poluvreme otišli sa pet poena razlike.
Rezultatska klackalica gledala se u nastavku meča, a iako je delovalo kao da Zvezda ima potpunu kontrolu, Mornar se nije predavao.
Domaćin je uspeo da nadoknadi zaostatak i izjednači u poslednjoj četvrtini, ali je Zvezda bila skoncentrisanija u završnici i na kraju upisala pobedu.
Dobrić je u redovima Zvezde ubacio 22 poena, 14 je imao Kuzmić, a 10 Uskoković.
Mornar su predvodili Luis sa 16, Dejvis i Gordić sa po 12 poena.