Zvezda savladala Virtus i nastavila pobednički niz

Izvor: Beta, 02.Dec.2022, 21:13

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Virtusa iz Bolonje sa 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19), u utakmici 11. kola Evrolige.Najbolji učinak u ekipi Zvezde imao je Ognjen Dobrić sa 20 poena, Luka Vildosa je postigao 16 poena, uz pet asistencija, a po 12 poena su dodali Luka Mitrović (pet skokova) i Ben Bentil (četiri skoka).U italijanskoj ekipi bolji od ostalih je bio Mam Žaite sa 15 poena, uz devet uhvaćenih lopti, dok su Nikolo Manijon i Džordan Miki dodali po 11 poena.Zvezda ima skor od pet pobeda i šest poraza, a Virtusu je ovo bio sedmi poraz u 11 utakmica.Virtus je bolje krenuo i već posle tri i po minuta je vodio sa sedam poena razlike (4:11). Zvezda je u nastavku trojkom Vildose smanjila na minus jedan (11:12), da bi Virtus zatim otišao na prvu dvocifrenu prednost (13:23).Zvezda je 0,7 sekundi pre kraja prve četvrtine smanjila rezultat na 17:23, nakon što je loptu izveo Stefan Marković, a najviši u skoku ispod koša je bio Filip Petrušev.Početak druge deonice pripao je Virtusu, koji ponovo dolazi do plus 10 (17:27), ali su crveno-beli uhvatili priključak i četiri minuta pre kraja poluvremena trojkom Vildose prilaze na 33:34.Do prve prednosti posle ...