Izvor: RTS, 16.Jan.2015, 23:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda – Galatasaraj 43:41 (treća četvrtina)
Košarkaši Crvene zvezde i Galatasaraja igraju meč trećeg kola Top 16 faze Evrolige. Utakmica koja izaziva burne emocije, zbog smrti Zvezdinog navijača u Istanbulu, u Beogradu mora imati sportski karakter. Crveno-beli očekuju prvu pobedu u drugoj fazi takmičenja, Turci rasterećeni u Areni. Na licu mesta je novinar RTS-a Marko Ljubomirović.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
22.08 - Gosti bolje ulaze u treću četvrtinu, ali se Zvezda vraća posle tajm-auta Radonjića i na sredini četvrtine vodi sa 43:41.
21.59 - Počelo je i drugo poluvreme.
21.44 - Dok sa nestrpljenjem očekujemo početak drugog poluvremena, pogledajte deo divne koreografije Zvezdinih navijača pre početka utakmice.
21.43 - Poluvreme u Kombank areni, trojkom Markusa Vilijamsa crveno-beli na veliki odmor odlaze sa prednošću od 35:33.
21.30 - Izjednačen meč u Kombank areni, Galatasaraj na sredini druge četvrtine vodi sa 28:29.
21.18 - Gosti iz Turske ne posustaju, pa na kraju prve deonice imaju dva poena prednosti - 19:21.
21.09 - Nešto bolji početak Zvezde, najviše zahvaljujući Bobiju Marjanoviću, ali Galatasaraj se ne da, pa je na sredini prve četvrtine rezultat izjednačen - 10:10.
21.01 - Počeo je meč u Kombank areni, prvi napad za crveno-bele.
20.50 - Desetak minuta ostalo je do početka meča u Kombank areni, koja je već uveliko ispunjena do poslednjeg mesta, a svoj performans imao je guslar Marko Šćepanović.
Crvena zvezda prvi put u svojoj istoriji igra Top 16 fazu Evrolige, a pobeda protiv Galatasaraja u prepunoj Kombank areni trebalo bi da bude inicijalna kapisla za napad na osminu finala takmičenja, dok bi poraz u velikoj meri udaljio ekipu Dejana Radonjića od velikog uspeha.
Utakmica koja sa sobom nosi više emocija nego obično, zbog smrti navijača Marka Ivkovića u Istanbulu, veliki je test za ekipu koja u regionalnom takmičenju nije osetila gorčinu poraza, ali taj kvalitet mora da pokaže i u eliti.
Turci nemaju imperativ pobede, pa ta rasterećenost može biti samo dodatni impuls za izabranike Ergina Atamana da zabeleži izuzetno značajnu pobedu na gostovanju.
Ipak, pored silno motivisanih košarkaša crveno-belih, velika prepreka će im biti i do poslednjeg mesta ispunjena Kombank arena i vatreno navijanje "delija", koji moraju pomoći svojim ljubimcima.
Dva tima već su odigrali duele u Evroligi ove sezone, a svako je slavio na domaćem terenu.
Meč u Beogradu igra se od 21 sat, a kretanje rezultata možete pratiti na našem Internet portalu.
Kako je prošao dan uoči utakmice možete pogledati ovde.
Nemoćni crveno-beli još bez pobede
Izvor: Danas, 17.Jan.2015, 01:58
Beograd - Košarkaši Crvene zvezde ostali su jedini tim E grupe Top 16 faze Evrolige bez ijednog osvojenog boda posle tri kola...U dupke punoj Kombank areni i vrelom ambijentu, pred dvadesetak hiljada “delija”, koje su neizmenično klicale navijaču crveno-belih Marku Ivkoviću, ubijenom uoči novembarskog...







