ZVEZDA IZGUBILA U ČAČKU!

Izvor: Kurir, 21.Maj.2011, 21:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ČAČAK – Fudbaleri Borca iz Čačka pobedili su Crvenu zvezdu sa 2:0 u prvoj utakmici 28. kola Jelen Superlige čime su i definitivno otpisali crveno bele iz šampionske trke.

Kombinovani sastav Crvene zvezde koji je na teren izveo Robert Prosinečki pružio je jako slabu partiju u gradu gde crveno beli imaju samo jednu pobedu u poslednje četiri godine, pa je Borac zasluženo upisao tri boda čime se učvrstio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << na sredini tabele.

Tokom prvih 45 minuta nije viđena apsolutno nijedna akcija vredna pomena, dok se za najbolji potez postarao Mikić koji je sjajnim udarcem pogodio prečku.

Zvezda je u drugih 45 minuta preko Darka Lazovića pogodila i stativu, ali igre jednostavno nije bilo, što je Borac umeo da kazni.

Posle greške Mikića i Adija u 69. minutu, Borac je pravo niotkuda došao u šansu za gol, a Knežević to nije propustio pa je lako obišao Bajkovića i pogodio za 1:0.

Do kraja susreta Zvezda je bespomoćno tražila put do izjednačenja, ali je posle kontre Borca u 86. minutu Adi skrivio penal posle centaršuta, a Kostić preciznim udarcem odlučio pobednika.

Borac je u 90. minutu ostao sa igračem manje posle isključenja Tomaševića, ali je bilo isuviše kasno za Zvezdu koja se u slučaju trijumfa Partizana nad Čukaričkim I zvanično oprašta od titule.

Partizan svoj meč igra od 19 sati, dok su preostali susreti počeli u 17 časova.