Vojvodina posle maratona do titule šampiona Srbije

Izvor: RTS, 26.Apr.2017, 11:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojvodina je šampion Srbije, pošto je u majstorici savladala Crvenu zvezdu sa 3:2 po setovima (19:25, 25:23, 21:25, 25:19, 15:9) i u ukupnom skoru od 3:2 nadigrala Beograđane.
Vojvodina je osvojila 14. titulu prvaka države i sada ima jedan trofej više od Zvezde. Novosadski crveno-beli su prekinuli seriju Zvezde od pet uzastopnih trofeja.
Prve dve utakmice finalne serije odigrane su u Novom Sadu, a obe ekipe su upisale po trijumf. Vojvodina je povela (25:21, 25:22, 25:17), a Zvezda je uzvratila istom merom (25:27, 19:25, 21:25).
Serija se potom preselila u Beograd, a Novosađani su ponovo došli do vođstva (23:25, 24:26, 27:29), da bi beogradski tim izjednačio (22:25, 25:15, 25:15, 25:19) i zakazao peti meč u kojem je slavila novosadska ekipa.
Tok meča:
18.25 – Kraj utakmice. Vojvodina je šampion Srbije. Peti set Novosađani su dobili sa 15:9.
18.08 – Vojvodina je uspela da izjednači na 2:2 (25:19). Peti set će odlučiti šampiona Srbije.

17.46 – Na prvom tehničkom tajm-autu u četvrtom setu Vojvodina vodi sa 9:4.
17.40 – Zvezda je povela sa 2:1, pošto je osvojila treći set rezultatom 25:21.

17.19 – Vojvodina uspeva da se vrati i smanji na dva poena zaostatka – 11:9.
17.11 – Sjajan start Zvezde u trećem setu, 5:1. Trener Vojvodine primoran da traži tajm-aut.
17.03 – Kraj drugog seta. Osvojila ga je Vojvodina sa 25:23, i izjednačila na 1:1.

17.00 – Rezultatska klackalica u finišu drugog seta...
16.44 – Posle boljeg starta Zvezde i vođstva od 7:5, Vojvodina pravi mini-seriju i okreće rezultat na 10:8.
16.26 – Završen je prvi set – Zvezda ga je osvojila sa rezultatom 25:19.

16.19 – Na drugi tehnički tajm-aut gosti odlaze sa prednošću od dva poena – 16:14.
16.12 – Nešto bolji početak gostiju, koji u ranoj fazi meča imaju prednost od 8:5.
16.06 – Počeo je meč u Novom Sadu. Pre zvaničnog starta održan je minut ćutanja za juče preminulog novinara i odbojkaša Zorana Petrovića.