UŽIVO: Zvezda katastrofalna u napadu, Real pravi razliku

Izvor: Večernje novosti, 07.Nov.2019, 20:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda vraća se u "Štark arenu" posle skoro mesec dana od pobede protiv Fenerbahčea u drugom kolu Evrolige, Real Madrid prvi put od osvajanja titule trijumfom u finalu fajnal-fora 2018, nad istim protivnikom Crvena zvezda vraća se u "Štark arenu" posle skoro mesec dana od pobede protiv Fenerbahčea u drugom kolu Evrolige, Real Madrid prvi put od osvajanja titule trijumfom u finalu >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << fajnal-fora 2018, nad istim protivnikom. U martu iste godine, ali u hali "Aleksandar Nikolić", naš šampion odigrao je osmi meč sa "kraljevima" u elitnom takmičenju i izgubio trojkom fenomenalnog Luke Dončića u poslednjoj sekundi (79:82). U današnjem devetom susretu (19.00) crveno-beli imaju priliku da steknu prednost u beogradskim duelima sa najtrofejnijim evropskim klubom (skor 2-2) iako su oslabljeni neigranjem Derika Brauna, Filipa Čovića i Dejana Davidovca. Prethodne pobede nad Himkijem i Cibonom donekle su smirile potrese tla nastale lošim ulaskom u sezonu i ostavkom trenera Milana Tomića, dok bi trijumf nad najvećim imenom sigurno učvrstio temelje zidina Malog Kalemegdana. Tekstualni prenos meča između Crvene zvezde i Real Madrida možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINAZvezda ne koristi prvi napad, Braun promašuje za tri. Dek postiže prve poene za Real Madrid. Gist za Zvezdu, a Tavareš dominira pod oba koša. Lorenco Braun nikako da namesti ruku, promašuje i drugu trojku. Ništa ne može ni Beron da pogodi, ali Zvezdina odbrana radi posao - 2:4. Strašno mučenje u napadu obe ekipe. Kampaco i Dek ni blizu za tri, kao i Simanića za dva.Ko bi drugi do Ljulj prekida seriju promašaja i to na svoj način dalekometnom trojkom kao kap - 2:7. Zvezda za pet minuta postigla samo dva poena, pa je Gavrilović uzeo prvu minutu odmora. Gist jedini strelac za domaće - 5:7. Promašuju i Madriđani, žestoko se i oni muče u napadu. Braun donosi izjednačenje Zvezdi - 7:7. Ljulj ni blizu ovog puta, a Gist donosi prednost crveno-belima.Kampaco prolazi kroz odbranu Zvezde za novi egal - 9:9. Ponovo se muče crveno-beli u napadu, Tavareš dominira pod oba koša. Nikako centri srpskog šampiona ne mogu da zaustave - 9:11. Ljulj na kraju prve deonice ide na liniju penala i polovičan - 9:12. Zvezda ne koristi poslednje tri sekunde. Loša napadačka četvrtina na obe strane.DRUGA ČETVRTINATavarešu baš prija Beograd, odlično je igrao i na fajnal foru kada je Real Madrid podtao šampion Evrope, a i večeras briljira. Faje sa penala postiže prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini - 11:14. Dženkins za tri promašuje, pa posle i za dva. Kampaco se revanšira na drugoj strani, kao i Fernandez. Novi loš napad Zvezde i izgubljena lopta, pa prekršaj Dženkinsa nad Laprovitolom - 11:16.Ponovo gube loptu domaći, sada Kozer lagano polaže u kontranapadu - 11:18. Tajm -aut Gavrilović. Ništa ne pomaže crveno-belima, Miki beleži svoje prve poene. Nenadić polovičan sa penala. Garuba stiže da se upiše - 12:22. Muk u Štark areni i navijači su se predali a nije još ni poluvreme. Vraća se Lorenco Braun u igru, a sa njim i Zvezda, dvojka Faje, pa trojka Berona - 17:22. Probudili su se i navijači.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.