UŽIVO: Zvezda i CSKA u egalu

Izvor: Večernje novosti, 21.Feb.2020, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju aktuelnog šampiona Evrope CSKA iz Moskve u meču 25. kola Evrolige Košarkaši Crvene zvezde dočekuju aktuelnog šampiona Evrope CSKA iz Moskve u meču 25. kola Evrolige. Šampion Srbije i ABA lige trenutno se nalazi na 13. mestu, sa 10 pobeda i 14 poraza, dok je CSKA na poziciji broj četiri sa 16 pobeda i osam poraza. Crveno-beli nalaze se u lošoj formi u Evroligi – posle četiri uzastopne pobede, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << stigla su četiri uzastopna poraza u najelitnijem takmičenju, od čega su tri bila na domaćem parketu. Loša serija je prekinuta pobedom nad Panatinaikosom posle velikog preokreta u poslednjoj deonici, koju je Zvezda dobila sa 16 poena razlike. Međutim, već u narednom kolu stigao novi poraz, pošto su veoma lako izgubili meč u Podmoskovlju protiv Himkija. Zvezda ne može da se pohvali dobrim rezultatima ni u drugim takmičenjima, s obzirom da su doživeli katastrofu u Baru protiv Mornara i na neverovatan način su ispustili prednost u završnici Kupa Radivoja Koraća protiv Partizana.Što se tiče povređenih igrača, srpski predstavnik igraće bez Ognjena Dobrića, koji će odsustvovati mesec dana. A tekstualni prenos iz Štark arene možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINAZvezda večeras bez Kalina Lukasa novog pojačanja, kao i Čarlsa Dženkinsa, koji bi mogao da bude prekobrojan u timu Dragana Šakote. Hajns postiže prve poene na meču. Zvezda gubi loptu preko Jagodić- Kuridže. Ni Moskovljani nisu ofanzivno rasploženi, a Lazić pomera domaće sa nule. Lurbanov i Hajns vraćaju prednost gostima - 3:6. Štimac kao i obično najraspoloženi u crveno-belom dresu. Probudio se i Braun - 7:6.Obe ekipe više nego indisponirane u napadu, pa je dobro došla prva minuta odmora. Džejms polovičan sa penala. Kuridža lagano prolazi Strelinieksa, pa Štimac beleži svoje nove poene - 11:7. Strelnieks poentira za dva, ali Braun odgovara odličnim prodorom - 13:9. Hilard pogađa šrvu trojku za CSKA. Džejms polovičan sa penala - 13:13. Štimac pravi problem centrima CSKA. Hajns zakucava i vraća novi egal. Beron ne uspeva da ubaci trojku, a Džejms opet ide na liniju penala. Američki bek nema svoju veče, opet polovičan sa penala i samo tri poena u prvoj četvrtini. Lorenco sa penala oba puta precizan - 17:16. I Zvezda dobija prvu četvrtinu.DRUGA ČETVRTINAVoitman odlično trči kontranapad i koristi asistenciju Heketa. Predivno Davidovac rešava jedan napad domaćih, a gosti se muče i sa penala. Hilard je nastavio tamo gde je stao Džejms - 19:20. Peperoglu ubacuje za tri, odlična energija Zvezde - 22:20. Tehnička Šakoti, ali Hilard promašuje. Heket pogađa za dva - 22:22. Zvezda ne koristi napad, pa opet Hilard - 22:24. Tajm-aut.CSKA je pojačao odbranu. Domaći poklanjaju četiri poena Heketu - 22:28. Panter prekida seriju Moskovljana. Rusi ne koriste napad, pa Gist sa penala vraća domaće u život - 26:28. Bolomboj ne pogađa za tri, isto čini i večeeras katastrofalni Džejms. Odžo lagano rešava preko Voitmana - 30:30. Lorenco sa penala polovičan, Voitman pogađa za dva, a Braun za tri - 34:32. Džejms konačno beleži poene iz igre prve na meču u poslednjem minutu prvog poluvremena. Lorenco gubi loptu, a Lazić poklanja slobodna bacanja Kurbanovu. Jedan od retkih Rusa u dresu CSKA oba puta siguran. Beron pogađa dalekometnu trojku - 37:36 uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.TREĆA ČETVRTINAPonovo se u napadu. muče oba tima. Kurbanov nekako izvlači dva poena. Štimac polovičan sa penala - 38:38. Konačno jedan dobar napad u drugom poluvremenu, ali nažalost gostiju i trojka Heketa - 38:41. Kuridža sa penala polovičan. Džejms u svom stilu preko Berona ubacuje dalekometnu trojku - 39:44. Braun sada previše pokušava na individualni kvalitet, ali na sreću domaćih Džejms to ne kažnjava.Štimac razigran u nastavku, ali Džejms se sada probudio - 41:46. Promašaji i izgubljene lopte na obe strane... I tajm-aut koji prekida loše minute i Zvezde, ali CSKA.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Liga Šampiona,   Moskva,   Evroliga

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.