Petarda na Marakani pred revanš u polufinalu Kupa

Izvor: Sportski Žurnal, 07.Apr.2012, 02:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lepu uvertiru napravili su puleni Roberta Prosinečkog pred revaš polufinala Kupa na JNA, na Marakani je pukla petarda protiv Metalca. Sigurno će ovako ubedljiv trijumf doneti veliko samopouzdanje Zvezdinim igračima pred meč protiv Partizana u sredu.
Crveno-beli su očekivano lako i ubedljivo slavili protiv gostiju iz Gornjeg Milanovca, odigravši odlično svih 90. minuta, nošeni pesmom Delija. Na Marakani nismo videli sliku kao u nekoliko prethodnih kola, na stadionu se okupilo oko 12. 464 navijača. što je najslabija poseta ovog proleća.
Crvena zvezda – Metalac 5:0 (2:0)
Strelci: 1:0 - Evandro u 28, 2:0 - Lazović u 32, 3:0 - Broha u 50, 4:0 - Kadu u 59. iz jedanaesterca, 5:0 - Milivojević u 90.
Beograd – Stadion Crvene zvezde. Gledalaca: 12. 464. Sudija: Novica Angelovski. Žuti karton: Ovusu u 18. i 53. minutu, Vujović u 43.
CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović, Petković, Tošić, Maksimović, Milivojević, Evandro (od 57. Dimitrijević), Lazović (od 65. Asamoa), Kasalica, Kadu, Borha (od 73. Pašeko).
METALAC: Kljajić, Stamenković, Kontor, Svojić (od 54. Filipović), Mitrović, Živanović, Vujović, Lukić (od 63. Kojak), Đorić, Simović (od 79. Betonlingar), Krnjinac.
PRVO POLUVREME
3. minut - Odlična šansa za crveno-bele, Borha je šutirao sa sedam metara, ali je Kljajić odlično odbranio.
4 . minut - Posle kornera za Beograđane Lazović je sjajno šutirao, ali lopta je pogodila stativu.
8. minut – Prvi korner za goste, Svojić je centrirao a Kasalica izbacio loptu u korner. Posle drugog odmah i treći udarac iz ugla za goste. Odličan centaršut, Svojić je dobro reagovao na prvoj stativi, ali lopta je pogodila okvir gola.
10. minut - Traje opsada Zvezdinog gola, četvrti korner za goste. Odlični su gosti posle prekida, Bajović je morao da „vadi“ loptu sa gol linije.
14. minut – Dobar udarac Brazilca Kadua sa 25 metara, lopta je završila tik iznad prečke Kljajićevog gola.
15. minut – Solidan pokušaj Stamenkovića sa desne strane, šutirao je iskosa sa nekih 20-tak metara, ali bez opasnosti po Bajkovića
17. minut – Još jedan pokušaj gostiju, šutirao je Svojić sa 30 metara.
18. minut – Žuti karton za levog beka Metalca, Ovusua, posle faula nad Lazovićem.
19. minut – Štoper Zvezde, Duško Tošić, oprobao je udarac sa 17 metara. Kljajić je rutinski intervenisao.
21. minut – Dobra šansa za levog beka domaćih, Nikolu Petkovića, posle kornera lopta je došla do njega na nekih desetak metara, šutirao je iz prve, ali Kljajić je ponovo bio siguran.
22. minut – Novi korner za goste, ponovo je na „muci“ bio Bajković koji je morao da izboksuje loptu.
26. minut – Teško je naći prave reči da se opiše promašaj Kadua. Najbolji strelac Zvezde bio je sam na 11 metara, tačno na kreču, ali je očajno šutirao preko gola.
28. minut – GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Evandro 1:0!
Sjajna reakcija brazilskog veziste posle kornera, ostao je sam na drugoj stativi i glavom prosledio loptu iza leđa Kljajića!
30. minut – Rasplamsala se borba na Marakani.
32. minut – GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Lazović 2:0!
Mlado levo krilo crveno-belih je iskoristilo dobar centaršut Petkovića sa leve strane, i sa nekih desetak metara Lazović je zatresao mrežu gostiju.
37. minut – Optimistički udarac Svojića sa 35 metara iz slobodnog udarca završio je na živom zidu.
42. minut -  Solidan pokušaj Petkovića sa 20-tak metara, sigurna intervencija Kljajića.
43. minut – Žuti karton za Vladimira Vujovića posle faula nad Tošićem.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
DRUGO POLUVREME
Najlošija poseta na Marakani ovog proleća, ali pesma Delija ne staje. Navijači Zvezde nisu prestali sa navijanjem ni za vreme pauze.
48. minut – Sjajna prilika za Kasalicu posle pasa Petkovića, ali očajno je reagovao krilni napadač Zvezde.
50. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Borha 3:0!
Fenomenalna akcija Zvezde, Kadu je uposlio Kasalicu, ovaj je nesebično dodao do Kolumbijca Borhe kome nije bilo teško da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.
52. minut – Nova dobra akcija Zvezde, Kasalica je dodao do Kadua, Brazilac je uposlio Borhu, stameni Kolumbijac je oboren na pet metara, sudija Angelovski je prosudi da je to bio „čist“ start.
53. minut – Drugi žuti karton za Ovusua posle faula nad Milivojevićem. Metalac će do kraja meča igrati sa deset igrača.
54. minut – Umesto Svojića u igru je ušao Filipović.
57. minut – Dimitrijević je zamenio Evandra.
58. minut – Penal za Zvezdu posle starta Vujovića nad Petkovićem.
59. minut – GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Kadu 4:0!
Deseti pogodak Kadua, Brazilac je bio precizan iz jedanaesterca.
61. minut – Kojak je zamenio Lukića.
65. minut – Lazovića izlazi iz igre, na travi je debitant Asamoa.
66. minut – Prvi šut za goste u drugom poluvremenu, Vujović je oprobao udarac sa 30 metara.
70. minut – Kljajić brani udarac Kadua.
73. minut – Pašeko ulazi u igru umesto Borhe.
79. minut – Simović izlazi iz igre, na terenu je Betonlingar.
83. minut – Sjajna asistencija Pašeka za Milivojevića, pomoćni sudija je podigao zastavicu.
87. minut – Šut Kasalice sa 18 metara završio je daleko pored gola.
90. minut – GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Milivojević 5:0!
Dobar šut Milivojevića sa 18 metara, lopta je zakačila Mitrovića i završila u mreži!
KRAJ MEČA!
Semafor 23. kola:
Borac – Novi Pazar 0:2 (Vusljanin 17, 80)
Javor – Jagodina 0:0
Radnički 1923 – Hajduk 0:0
Smederevo – OFK Beograd 0:1 (Batioha 81)
Spartak ZV – Partizan 1:2 (Milivojev 69 – Eduardo 47, Vukić 63)
Vojvodina – Rad 0:2 (Malbašić 31, Leković 90+1)
C. zvezda – Metalac 5:0 (Evandro 27, Lazović 31, Borha 49, Kadu 58. iz jedanaesterca, Milivojević 90)