UŽIVO: Crvena zvezda - Darušafaka 48:50

Izvor: Večernje novosti, 31.Mar.2016, 21:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde imaju drugu priliku da overe plasman među najboljih osam klubova u Evropi.Posle neuspeha u Krasnodaru protiv Lokomotive, crveno-beli u beogradskoj "Kombank areni" protiv turske Darušafake imaju veliku šansu da se plasiraju u nokaut fazu Evrolige. Dvorana se napunila pola sata pre početka meča.Dešavanja sa meča u "Areni" pratite iz minuta u minut na sajtu "Novosti".PRVA ČETVRTINA 20:15Trener Dejan >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Radonjić odlučio se da utakmicu počnu: Jović, Dangubić, Kinsi, Miler i Cirbes, dok je Oktan Mahmuti u početnoj petorci odabrao: Ridinga, Vilbekina, Lukasa, Erdena i HarangodijaPrvi napad ima Crvena zvezda i Miler se odmah upisuje - sa linije 6.75 metara 3:0. U još jednom napadu domaćina Kinsi Miler je imao koš + faul, ali je iskoristio samo poene iz igre - 5:0. Daušafaka tri minuta nije pogodila kroz obruč, a prve poene je postigao Lukas - 5.2. Dangubić odmah vraća trojkom - 8:2 (4. minut).Lukas druži priključak sa Crvenom zvezdom i novim poenima, sa 6.75 metara, pogađa za 10:8, a onda, sa iste pozicije, i za prvo vođstvo Darušafake - 10:11 (6. minut). Kinsi nije imao rešenje za Lukasa, pa je Radonjić u igru uveo Gudurića. U 7. minutu došlo je do prekida meča iz tehničkih razloga jer se semafor iznad koša "blokirao" posle Cirvesovog pokušaja da zakuca. Igrači su vreme koriste za zagrejavanje.Posle nešto više od 20 minuta pauze odlučeno je da se utakmica nastavi iako kvar nije popravljen. Crvena zvezda je, preko Cirvesa, vezala šest poena i vratila vođstvo - 18:15... Na drugoj strani Erden vezuje nekoliko poena - 20:15DRUGA ČETVRTINA 14:20Prve poene upisuje Milko Bjelica za 25:17, a onda Darušafaka krade loptu i Vilbekin polaže za 25:19 (12. minut)... Primakla se Darušafaka na 22:21, ali je Micić sa penala pogodio oba puta, potom i iz igre, čime je odlepio ekipu - 26:21...Utakmica je sve vreme, sportskim rečnikom tvrda, na oko vrlo konfuzna. Posle ostvarenog rezultata 28:24 u 14. minutu dugo nije bilo promena - tri minuta, a onda se u strelce upisao Milko Bjelica sa linije penala, posle faula Simonovića - 28:26 (17. minut). Na liniju penala stao je Štimac - 29:26, Aldemir je konačno pogodio iz igre 29:28, a za njim i Kinsi 31:26, pa Bjelica sa penala - 31:29 da bi Aldemir pogodio za izjednačnje - 31:31 (18. minut)... Dangubić je pogodio uz faul i iskoristio maksimalno priliku (34:31), ali je na drugoj strani sa penala oba puta bio precizan Aldemir - 34:33... Zvezda je potom izgubila loptu, a Darušafaka imala poslednji napad. Bjelica je pogodio sa zvukom sirene - 34:35 i domaćinu je ostavio 3 sekunde do kraja poluvremena. Dangubić je pogodio za tri, ali je izbacio loptu posle zvuka sireneTREĆA ČETVRTINADrugo poluvreme kasni nekoliko minuta jer ne rade satovi iznad koša. Prve poene postigao je Marko Gudurić i vratio vođstvo - 36:35. Erden pogađa na drugoj strani - 36:37. Dangubić faulira Vilbekina, ali mu se poeni važe jer je lopta bila u silaznoj putanji ka obruču - 36:40 (najveća prednost Darušafake u 22. minutu) . Dangubić isprevlja grešku i pogađa trojku - 39:40Izgubljena lopta, faul u napadu, koraci, promašaji sa penala ... svirani su na obe strane u četiri vezana napada!!!Miler prekida seriju grešaka pogodkom sa 6.75 metara - 42:40 (24. minut). Igra se na rezultatskoj klackalici - Štipac jedno pogađa sa penala, Vilbekin za tri, Miler za dva, pa Dangubić za tri - 48:45 (26. minut)što je trenera Mahmutija nateralo na tajm aut. Igrači Crvene zvezde teško dolaze do plusa, ali i kad dođu brzo ga pretvore u minus. Odbrana je popustila pa je nazauzstavljivi Vibekin pogodio novu trojku za izjednačenje, a Lukas dvojku za vođstvo Darušafake- 48:50. Sada je Dejan Radonjić zvao minut odmora.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Beogradska Arena,   Evroliga

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.