UŽIVO: CSKA – Crvena zvezda 70:70 (4/4)

Izvor: Večernje novosti, 14.Apr.2016, 20:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrabro je Crvena zezda odigrala prvi meč u Moskvi protiv CSKA (poraz 84:74) i dokazala da joj je mesto u Top 8 fazi Evrolige. Večeras izabranici Dejana Radonjića imaju novu šansu u drugom meču četvrtfinala da naprave podvig i pokušaju da izjednače rezultat u seriji. Crveno-beli ni u ovom duelu ne mogu da računaju na Marka Gudurića koji ima proleme sa visokom temperaturom, a ostaje da se vidi hoće li trener beogradske ekipe dati šansu Luki Mitroviću koji se nedavno oporavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << od povrede. Dešavanja sa utakmice pratite na sajtu „Novosti“.TOK MEČACrveno-beli su u prvom meču uspeli da zaustave De Koloa, aali ne i Teodosića i Hajnsa, pa će u drugom meču morati da pokušaju da anuliraju i sjajnog plejmejkera i snažnog centra. Za razliku od prvog meča, u drugom je zamenjen sudija Saša Pukl (Slovenija) i njegovo mesto je zauzeo njegov sunarodnik Sašo Petek, dok su ostala dvojica arbitara Huan Karlos Garsija Gonzales (Španija) i Elijas Koromilas (Grčka). PRVA ČETVRTINA Zvezda meč počinje u petorci Jović, Dangubić, Kinzi, Miler, Cirbes, dok CSKA kreće u postavi Džekson, Voroncevič, De Kolo, Fridzon, Lazarev.Zvezda je odigrala odličnu odbranu na početku utakmice i posle tri minuta imaju vođstvo od 7:4. Igraju na ivici faula, koriste sve svoje prednosti i za sada deluju bolje nego u prvom duelu.Posle rampe Milera crveno-beli su ponovo odigrali odlično u kontri i poenima Kinzija uvećali vođstvo (9:4). Jedini problem jeste što je Dangubić vrlo brzo zaradio dve lične greške.Već posle četiri minuta Itudis je uveo Teodosića i Hajnsa, a Dangubić je zaradio treću ličnu, drugu u kratkom vremenskom razmaku, pa je njega zamenio Lazić. De Kolo je bio nepogrešiv sa penala (11:6).Jović je prelepom asistencijom pronašao Milera, a posle faula Kinzija nad Higinsom je Itudis tražio minut odmora. Cirbes je promašio koš, ali mu se lopta vratila i umesto vraćanja je odlučio da pokuša sam da reši, blokiran je, a onda je bez razloga faulirao De Koloa. Vidno nervoznog Nemca je zamenio Štimac, a De Kolo je sa penala smanjio prednost (13:10).Od rezultata 11:4 za srpski tim Zvezda je napravila nekoliko faulova, pa su Moskovljani osam uzastopnih poena postigli sa linije za slobodna bacanja. Posle drugog faula Jovića je zamenio Micić.Micić je promašio, njegovi saigrači su se sporije vraćali u odbranu a to je iskoristio Teodosić i pronašao usamljenog Nikolsa koji je postigao prve poene iz igre za svoju ekipu posle četiri minuta igre. Kinzi je pogodio, ali je Nikols odmah uzvratio trojkom i izjednačio rezultat (17:17), a nedugo posle toga je Hajns postigao koš, uz faul i doveo svoj tim u prvo vođstvo na utakmici (20:18). Ipak, Kinzi je pokazao šta zna i ume i prelepim potezom vratio stvari na početak (20:20), a Micić posle ukradene lopte i faula Teodosića nije uspeo da pogodi šut za tri, pa je posle prvih 10 minuta rezultat nerešen.DRUGA ČETVRTINADruga deonica je započela poenima Milera sa linije penala posle faula Teodosića (22:20). Timovi dosta greše, a poenima Hajnsa su "armejci" preuzeli vođstvo (26:24). Ipak, Cirbes je uz koš realizovao i slobodno bacanje i ponovo nastavio rezultatsku klackalicu (27:26). Hajns je lagano poentirao, a onda je Zvezda odigrala odlično u odbrani i sa dve uzastopne trojke naterala Itudisa da traži tajm-aut (33:28).Teodosić je jednu trojku odmah vratio, Simonović odličnom fintom prevario odbranu i pogodio, a posle prelepog dodavanja De Koloa je Kurbanov pogodio trojku (34:35). Mitrović je ue međuvremenu ušao u igru, a Simonović je postigao novu trojku (38:34).Simonović je pogodio novu trojku, a posle dobre igre u odbrani je Jović imao odlično polaganje, da bi nakon promašaja De Koloa Itudis tražio minut odmora (39:43). Mitrović je odlično zakucao preko Hajnsa, Voroncevič pogodio trojku, a onda je Simonović odmah uzvatio novom trojkom, a posle faula Micića je Fridzon bio nepogrešiv sa penala i naterao Radonjića da traži tajm-aut (48:44). Zvezda je imala poslednji napad, duga trojka Kinzija je izašla iz koša, pa crveno-beli na pauzu idu sa četiri poena prednosti.TREĆA ČETVRTINAHigins je pogodio iz teške pozicije, a Dangubić je potom veoma loše uputio loptu ka Cirbesu, pa je domaći tim imao napad. Na sreću Džekson je promašio trojku, a Kinzi je odlično uposlio Cirbesa koji je lagano zakucao (50:46). Posle koša Kinzija sa poludistance su oba tima imali nekoliko promašaja, a to je prekinuo Higins trojkom (49:52).Srpski tim se dosta muči u napadu u trećoj četvrtini, a to kažnjavaju Džekson i Hajns, dovode svoju ekipu u vođstvo (53:52) i primoravaju Radonjića da traži tajm-aut. Lošu igru u ofanzivi svog tima prekida Miler koji uz koš realizuje i slobodno bacanje i vraća prednost (55:53).Vođstvo je odmah vratio Džekson, a posle blokade Kurbanova nad Cirbesom je Hajns poentirao iz odbijene lopte, jer je pre toga i Miler imao "rampu". Jović je pogodio, ali je Voroncevič pogodio trojku, a zatim uhvatio loptu posle promašaja Jovića (61:57).Uz par grešaka na obe strane je Hajns nastavio dominaciju u reketu, ali je Štimac uzvratio na drugoj strani iskoristivši činjenicu da ga čuva Higins i uz koš je realizovao i slobodno bacanje, pa tako CSKA u poslednju deonicu ulazi sa tri poena prednosti (63:60). Ono što takođe treba istaći jeste da u igru u trećoj deonici nije ulazio Teodosić.ČETVRTA ČETVRTINAJović je maestralno pronašao Štimca u prvom napadu Zvezde, ali centar srpskog tima nije uspeo to da iskoristi. Ni ruska ekipa nije stigla do poena u prvom napadu, jer je Kurbanov faulirao Štimca, a posle promašene trojke Simonovića je ponovo fauliran Štimac, ovog puta je to uradio Hajns, ali je i Jović promašio trojku.Štimac je faulom sprečio lagano polaganje Higinsa, ali je on bio iguran na liniji za slobodna bacanja (65:60). Zvezda i dalje ima velike probleme u ofanivi, mnogo promašuju, ali sve to nadoknađuje Štimac skokovima u napadu, a Miler posle tri i po minuta postiže prve poene za crvneo-bele u poslednjoj deonici (65:62).Kinzi je blokadom ispravio grešku Milera, ali Micić nije na vreme uspeo da izvede aut, pa je propala prilika da se rezultatski približe. Teodosića nema u igri još od prvog poluvremena.Kinzi je ponovo bio fenomenalan u odbrani, Jović je zamenio Micića, ali je on praktično poklonio loptu Hajnsu, a De Kolo je zatim fauliran. Bio je nepogrešiv sa linije penala (69:62). Za razliku od Nanda, Simonović je bio polovičan na liniji za slobodna bacanja, a posle dobre odbrane je De Kolo faulirao Jovića koji je bio siguran na penalima (69:65). Itudi s je četiri i po minuta pre kraja meča vratio Teodosića u igru.Radonjić je uemsto Simonovića uveo Lazića, ali je Branko posle par sekundi zaradio petu ličnu grešku, a De Kolo je promašio prvo bacanje, pogodio drugo, da bi Jović trojkom vratio neizvesnost, a Kurbanov lošom reakcijom faulirao Simonovića i poslao ga na liniju penala. Ovog puta je bio siguran i doneo izjednačenje (70:70).
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Moskva,   Evroliga

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.