Izvor: RTS, 13.Mar.2012, 14:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Zvezdi bez euforije
Nećemo se lagati, još je velikih šest bodova razlike. Trenutna situacija nam je dobro došla za atmosferu u ekipi, ali idemo utakmicu po utakmicu i ne opterećujemo se time, rekao je trener Zvezde Robert Prosinečki uoči prvenstvenog meča protiv Smedereva na Marakani.
Trener fudbalera Crvene zvezde Robert Prosinečki rekao je da u njegovom timu nema euforije posle smanjenog bodovnog zaostatka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za vodećim Partizanom.
"Nećemo se lagati, još je velikih šest bodova razlike. Trenutna situacija nam je dobro došla za atmosferu u ekipi, ali idemo utakmicu po utakmicu i ne opterećujemo se time", rekao je Prosinečki novinarima na stadionu Zvezde.
"Crveno-beli" su na zimsku pauzu u Super ligi Srbije otišli kao drugoplasirani na tabeli, sa deset bodova manje od Partizana, ali se razlika smanjila posle dva remija "crno-belih" i dve pobede Zvezde u prva dva prolećna kola.
U 18. kolu na Marakanu u sredu dolazi Smederevo, dok Partizan u 14.30 igra na Karaburmi protiv OFK Beograda.
"Dobro znamo ekipu Smedereva, sa kojom smo ove sezone igrali i u Kupu. Nezgodni su, ali mislim da će rezultat zavisiti od toga kako mi budemo igrali. Ulazimo motivisano u meč i očekujemo pobedu", naveo je Prosinečki.
On je istakao da će zbog "gustog rasporeda" u sutrašnjoj utakmici odmoriti nekoliko igrača.
"To ništa neće značiti, jer svi koji su tu imaju kvalitet. Možemo samo da dobijemo, pošto će oni sa manjom minutažom želeti da se dokažu", dodao je Prosinečki.
Prema rečima Zvezdinog trenera, od prvog minuta protiv Smedereva igraće golman Boban Bajković, kapiten Nikola Mikić, Jovan Krneta, Nikola Maksimović, Filip Mladenović, Luka Milivojević, Evandro, Kadu, Marko Vešović, Luka Milunović i Kristijan Borha.
"Igrači moraju da se navikavaju na gust raspored. Ne vidim problem kada se igra po sistemu subota-sreda, čak je i lepše kada ima puno utakmica", ocenio je Prosinečki.
Duel Zvezde i Smedereva počeće u 18.30, a ulaz na "Marakanu" je besplatan. Uz očekivanje da će na stadionu ponovo biti veliki broj navijača Zvezde, igrač sredine terena Luka Milivojević kazao je da očekuje pobedu svog tima.
"Neće biti lako, ali ako uđemo angažovano i borbeno u meč siguran sam da dobar rezultat neće izostati", dodao je on.
Pogledaj vesti o: Robert Prosinečki






