Kragujevčani otkinuli bod Crvenoj zvezdi u Šumicama

Izvor: Sportski Žurnal, 21.Okt.2011, 22:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda - Radnički 24:24 (11:8)
BeogradDvorana: 'Šumice'. Gledalaca: 300. Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: Crvena zvezda 3 (2), Radnički 3 (2). Isključenja: Crvena zvezda 14, Radnički 12 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Ivanišević, Živković 3 (2), Pucelj 3, Pantelić, Nadoveza, Pavić 1, Kosanović (11 odbrana, sedmerac), Pušica 3, Ivančev, Jeraj, Šljivančanin, Ćirić 1, Dokić >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 5, Blečić 7, Anđelić.
RADNIČKI: Miljković, Gavrilović 3, Radenović, Vučićević 4, Janićijević, Mandić, Radojičić 1, Zlatanović (11 odbrana), Petrović (3 odbrane, sedmerac), Milinčić, Nikolić 2, Ilić 2, Raičević 1, Prodanović 2, Šmigić 4 (2).
Igrač utakmice: Gavrilović (Radnički).
Semafor: 1:3 (8), 3:7 (17), 9:7 (24), 13:8 (33), 17:11 (41), 20:19 (51) 23:20 (55), 24:22 (59).
Mnoštvo uzbuđenja i na kraju svakome po bod, mada su celom plenu bili najbliži crveno-beli.
Počelo je neočekivano, Kragujevčani su do 17. minuta kontrolisali sve, imali i 7:3, a onda ih je minutom odmora sasekao trener Crvene zvezde Butulija. Tada je prvo glas povisio direktor Nenad Peruničić što je urodilo plodom, pa je Zvezda za sedam minuta serijom 6:0 stigla i do dva gola viška.
U završnici prvo je Radnički na 23:22 imao priliku da poravna ali nije stigao ni da šutne, potom je Živković pogodio iz penala za 24:22 i, činilo se tada, pobedu Beograđana.
Vučićević, koji se u prvom poluvremenu napromašivao za sve pare, tada je za samo desetak sekundi smanjio rezultat, a u napad za pobedu krenuli su domaći. Šut Blečića odbranio je Zlatanović, a onda je sedam sekundi pre kraja Gavrilović s desnog krila pogodio za pola plena. U preostalom vremenu jedino vredno pomena je velika gužva na terenu. Gostujuće krilo Raičević je nešto žešće sprečio Pavića u nameri da krene ka golu, pa je sa Zvezdine klupe poleteo direktor Peruničić da se obračuna sa Raičevićem, na sreću, ništa ozbiljnije se nije desilo, mada je po završetku meča bilo još mnogo verbalnih prepucavanja.
Šmigić bez pardona
U 42. minutu bek gostiju Ivan Šmigić, dok su se svi još nameštali posle minuta odmora, potegao je s centra i pogodio pored skamenjenog Kosanovića.