Košarkaši Zvezde izgubili od Monaka u Evroligi

Izvor: Beta, 26.Okt.2021, 21:16

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras na gostujućem terenu od Monaka sa 62:70 (12:21, 24:20, 17:15, 9:14), u utakmici šestog kola Evrolige.Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Nejt Volters sa 18 poena i pet asistencija i Nikola Kalinić sa 14 poena, pet skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte. Ognjen Kuzmić dodao je 10 poena uz sedam skokova.Monako je predvodio Alfa Dalo sa 19 poena i sedam skokova, Domantas Motejunas postigao je 14 poena uz osam skokova, a srpski košarkaš Danilo Andjušić 12 poena.Monako je većim delom prve četvrtine bio u prednosti, a pre svega zahvaljujući "trojkama" Andjušića deonicu je završio rezultatom 21:12.Domaći su sa dobrom igrom nastavili u drugoj četvrtini pa su uz koš i ličnu Dontea Hola poveli sa 29:17. Zvezda je uzvratila serijom 8:0 za 29:27 "trojkom" Ostina Holisa. Monako je držao prednost, a gosti su posle tri slobodna bacanja Ognjena Dobrića prišli na poen zaostatka, 30:31.Do kraja poluvremena domaći su uspeli da uvećaju prednost na šest razlike (41:36), pre svega zahvaljujući poenima Motejunasa i Dijala.Zvezda je treću deonicu počela serijom 9:0, koševima Kalinića i Voltersa za 45:41. Beogradska ekipa je posle toga bila u prednosti, a posle "trojke" Branka Lazića vodila je pet razlike (52:47). Monako ...
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Evroliga