IMALI SU SRCE VELIKO KAO RUSIJA: Pre tačno 10 godina Zvezda je odigrala NAJLUĐI meč IKADA (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Avg.2019, 17:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

IMALI SU SRCE VELIKO KAO RUSIJA: Pre tačno 10 godina Zvezda je odigrala NAJLUĐI meč IKADA (VIDEO)

Delije se nadaju istom ishodu protiv Kopenhagena.

Pre tačno deset godina, 6. avgusta 2009. Crvena zvezda je na Marakani dočekala Dinamo Tbilisi u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Sedam dana ranije su puleni Vladimira Petrovića Pižona poraženi u Gruziji sa 2:0 i bila im je potrebna pobeda od tri gola razlike kako bi se domogli plej-ofa za ulazak u grupnu fazu.

Na tribinama našeg najvećeg stadiona je bilo oko 30.000 navijača Crvene >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << zvezde koji su sa nestrpljenjem čekali da njihovi ljubimci izađu na teren i krenu u pohod ka narednoj rundi kvalifikacija. Međutim, samo tri minuta od kada je sudija Said Endžimi dao znak za početak utakmice usledio je hladan tuš za crveno-bele. Posle centaršuta gostiju iz slobodnog udarca, mrežu Bojana Pavlovića je pogodio Dejan Lekić i autogolom udaljio svoj tim od prolaska.

Igračima Crvene zvezde je bilo potrebno malo vremena da se konsoliduju, a u 18. minutu je rezultat poravnao Slavko Perović posle centaršuta Pavla Ninkova. Međutim, novi šok usledio je šest minuta kasnije kada je posle velike greške Bojana Pavlovića mrežu crveno-belih zatresao Mate Vatsadze. U tim trenucima je delovalo da je sve izgubljeno, ali je Dejan Lekić odmah uspeo da donese novo izjednačenje svom timu.

Možda i ključni momenat dogodio se u nadoknadi prvog poluvremena kada je Lekić novim pogotkom, posle centaršuta Nikole Lazetića, doveo Zvezdu u vođstvo u najboljem mogućem trenutku.

Prvih pola sata drugog poluvremena je bilo pravo zatišje pred buru, a onda je nastao vatromet. U 76. minutu je Slavko Perović pao u kaznenom prostoru gostiju, a sudija Endžimi je pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Mendeš Kadu i tada je crveno-belima nedostajao samo jedan gol za prolazak dalje.

Pošto se utakmica igrala po velikom pljusku igrači su bili na izmaku snage, ali su pokazali da imaju veliko srce i u 88. minutu je usledila erupcija oduševljenja na tribinama, pošto je Dejan Lekić posle centaršuta Vladimira Bogdanovića zakačio loptu glavom i polsao je iza leđa golmana gostiju za 5:2.

Posle tog gola crveno-beli su uspeli da sačuvaju prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka i moglo je da počne veliko slavlje. Najzanimljivije detalje sa te utakmice pogledajte u sledećem video prilogu.

Na toj utakmici za Crvenu zvezdu su od starta nastupili Pavlović, Ninkov, Savić, Đorđević, Cvetković, Savio, Isah, Lazetić, Blažić, Perović i Lekić, a sa klupe su priliku dobili Kadu, Bogdanović i Nikolić.

Tačno deset godina kasnije Crvena zvezda dočekuje Kopenhagen u meču sezone, a navijači se nadaju da će puleni Vladana Milojevića pokazati volju i želju kao njihovi prethodnici te kišne večeri.

Opšte mišljenje navijača Crvene zvezde je da ta ekipa nije imala prevelik kvalitet, ali je jedna od omiljenih generacija mnogima zbog toga što je imala srce veliko kao Rusija.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda navijačica Spartaka iz Moskve Polina.

Супер гуд!

A post shared by Полина🍬 (@polinatsvetik) on Apr 7, 2019 at 8:13am PDT

Солнышко, я уже по тебе скучаю🤣🤣

A post shared by Полина🍬 (@polinatsvetik) on Apr 14, 2019 at 5:24am PDT

Скорей бы на учебу))

A post shared by Полина🍬 (@polinatsvetik) on Aug 29, 2018 at 11:46am PDT

Лето продолжается😋😋

A post shared by Полина🍬 (@polinatsvetik) on Aug 26, 2018 at 7:12am PDT

Высоко сижу, далеко гляжу🤪

A post shared by Полина🍬 (@polinatsvetik) on Jul 28, 2018 at 7:51am PDT

Пляжный сезон открыт😋✅

A post shared by Полина🍬 (@polinatsvetik) on Jul 5, 2017 at 10:03am PDT

-"сфоткай типо на Мальдивах лежу"😂🌞🏝

A post shared by Полина🍬 (@polinatsvetik) on Jul 29, 2016 at 1:03am PDT

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.