EL: Zvezda srušila prvaka Evrope (FOTO)

Izvor: Sportal.rs, 05.Mar.2015, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pao je prvak Evrope. Košarkaši Crvene zvezde Telekom pobedili su ekipu Makabija u utakmici 9. kola Top 16 faze Evrolige i tako stigli do drugog trijumfa u ovoj fazi elitnog takmičenja. Rezultat je bio 89:76, a utakmica je rešena u poslednjoj četvrtini, kada su fenomenalni bili Boban Marjanović, Markus Vilijams i Čarls Dženkins.

Posle uvodnih 6:0 za Zvezdu, Makabi se brzo vratio u meč i smanjio prednost. Ipak, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << trojka Nemanje Dangubića je donela crveno-belima prednost od 11:9. Novom trojkom, Čarlsa Dženkinsa Zvezda je došla i do 14:11. Poenima Dangubića, Dangubić je povećao na 18:14, ali je Hejns trojkom smanjo na 18:17. Nova trojka Makabija (Nejt Linhart) donela je preokret. Makabi je uvodnu deonicu završio sa prednošću od 20:18.

Mogla je Zvezda odmah na početku druge četvrtine da izjednači, ali je Luka Mirović bio neuspešan prilkom polaganja. Trojka Nikole Kalinića je smanjila prednost Makabija na 22:21. Publiku je na noge diglo i odlično dodavanje do Dženkinsa, preko celog terena. Amerikanac ipak nije uspeo da pogodi dodatno bacanje, pa je ostalo 24:23 za Makabi. Kalinićevi poeni su doneli prednost Zvezdi od 25:24.

Na tri minuta do kraja poluvremena, Dženkins je pogodio za tri iz ćoška, za 31:26. Mitrovićevi poeni doneli su novu prednost, ali je zahvaljujući nonšalantnosti u napadu Markusa Vilijamsa Makabi smanjio prednost Zvezde na 33:31. Ispod koša je bio neozbiljan i zbog toga bio blokiran. Ipak, Kalinić je pogodio za tri, za 36:31. Poslednji napad je imala Zvezda, ali je Jaka Blažič promašio za tri poena. Posle prvih 20 minuta je bilo 38:34 u korist domaćina.

Zvezda je odlično otvorila drugo poluvreme, trojkom Vilijamsa, za 41:34. Do tada je to bila najveća prednost domaćina. Džeremi Pargo međutim nije dozvolio da se Zvezda odlepi. Smanjio je na 43:41. Onda je usledila nova trojka Vilijamsa, za 48:41. Posle efektnog dodavanja Vilijamsa, Blažič je poentirao, za 50:45. Slovenac je pogodio i dodatno bacanje za 51:50.

Maik Cirbes je na teren ušao u osmom minutu treće četvrtine, pošto je Marjanović pao i glavom udario u parket. Iako je delovalo ozbiljno, Zvezdin centar je brzo ustao i pokazao da je sve u redu. Tada je i Dejan Radonjić zatražio tajm-aut, pošto je na semaforu bilo 51:51. U narednim napadima, Makabi je napravio seriju, za prednost od 57:51, ali je Jović smanjio na 57:54. Izraelci su međutim svoj napad iskoristili, a Jović nije pogodio za tri. U poslednju deonicu se ušlo sa 59:54 za Makabi.

Odmah na početku deonice, Marjanović se vratio na teren i zakucao. To je publiku diglo na noge. Ipak, Smit je pogodio za tri poena, za 62:56. Naredni minuti u potpunosti su pripali Zvezdi. Posle trojki Vilijamsa i Dženkinsa, kao i odlične odbrane Tejića Zvezda je uspela da dođe do prednosti od deset poena - 78:68.

U tim trenucima atmosfera je "proključala", dok je Zvezda bila u napadu čula se pesma, a dok je Makabi napadao glasni zvižduci. Novi poeni Marjanovića doneli su prednost od 83:70. Na minut i po do kraja Kalinić je pogodio za 85:70, a na kraju je bilo 87:76.

Galatasaraj - Real 19.00

Tabela: Real 7-1, Makabi 6-2, Barselona 5-3, Panatinaikos 5-3, Alba 4-5, Žalgiris 3-6, Galatasaraj 2-6, Crvena zvezda 1-7.

(Foto: MN Press)

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.