Ćosić odradio prvi trening

Izvor: Politika, 30.Jan.2011, 23:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ćosić odradio prvi trening

Talentovani štoper srećan što će mu učitelj u Zvezdi biti fudbalski velikan Prosinečki. – „Crveno-beli” za Antaliju putuju sutra ujutru u 8 časova

Uoči glavnog dela zimskih priprema u Turskoj, od 1. do 15. februara, fudbaleri Crvene zvezde su juče imali dva treninga, a prepodnevni su odradili na terenu s veštačkom travom pored južne tribine „Marakane”.

U centru pažnje je >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << bio visoki talentovani štoper i mladi reprezentativac Srbije Uroš Ćosić (18), koji će do kraja sezone igrati za „crveno-bele” kao pozajmljeni igrač moskovskog CSKA. Ćosić je pre više od godinu i po napustio Zvezdu i kao 16-godišnji perspektivni kadet otišao u Rusiju, a sada mu se, kako naglašava, ispunio dečački san da bude prvotimac voljenog kluba, pa makar i samo nekoliko meseci.

– Za mladog igrača poput Ćosića je bolje da igra, nego da sedi na klupi – rekao je generalni direktor CSKA Roman Babajev. – Iskustvo koje će narednih meseci steći u Zvezdi biće mu korisnije od nastupa za mladi tim našeg kluba. Naravno, na njega i dalje računamo i on će se sigurno vratiti u Moskvu.

O predstojećoj saradnji s fudbalskom legendom bivše Jugoslavije Robertom Prosinečkim, mlađani Ćosić je kazao:

– Nisam imao priliku da ga gledam uživo, već samo na snimcima. Ali, o njemu sam čuo sve najbolje. Velika je čast što će mi učitelj biti takav fudbalski velikan.

Pored Ćosića, ekipi Crvene zvezde bi 6. februara na pripremama u Antaliji trebalo da se pridruži i centralni odbrambeni igrač Milan Vilotić i to posle skoro šestomesečne pauze zbog bolesti i nakon operacije i uspešnog oporavka u Bolonji. Međutim, Zvezdin sportski direktor Ivan Adžić i pored ovako lepih vesti, najavljuje da nastavlja potragu za još jednim pouzdanim štoperom, na čemu posebno insistira i novi trener Robert Prosinečki.

Ekspedicija „crveno-belih” za Antaliju kreće sutra ujutru u 8 časova, avionom „Turkiš erlajnza”, u kome će biti i ekipe Zvezdine zvanične filijale Sopota, Jagodine i crnogorskog prvoligaša Zete. Zvezdini talentovani omladinci, braća blizanci Slavoljub i Dragoljub Srnić, rođeni 1. januara 1993, prekomandovani su u ekipu srpskoligaša Sopota, gde će se pripremati za nadaleko čuveni omladinski turnir u Vijaređu (Italija), koji počinje 20. februara. Fudbaleri Zvezde će, kao i prošle godine, biti smešteni u luksuznom hotelu „Kalista”. Planirano je da u Turskoj odigraju pet utakmica, a najzvučniji protivnik biće rumunska Steaua, bivši prvak Evrope.

L. Delić

objavljeno: 31.01.2011

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.