Prosečna Alba držala čas košarke šampionu Srbije, ali na kraju je moglo opasno da se zakuva

Izvor: SrbijaDanas.com, 25.Jan.2024, 20:05

Prosečna Alba držala čas košarke šampionu Srbije, ali na kraju je moglo opasno da se "zakuva"

Meč 23. kola.

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi u meču 23. kola Evrolige na gostovanju Albi u Berlinu. Na kraju je bilo 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26), ali kako je meč tekao mogao je šampion Srbije da izgubi i daleko ubedljivije. Mogao je i da se vidi neverovatan preokret, ali nije Zvezda zaslužila da bolje prođe pogotovo ako se pogledaju druga i treće četvrtina.

Izuzetno slabo je Zvezda igrala u prvih deset minuta. U napadu potpuno bezidejno, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ali srećom nisu mnogo bolji bili ni domaći, pa je posle prve četvrtine bilo 18:16.

Ako je prva deonica bila slaba za Zvezdu, šta reći za drugu gde je svakako šampion Srbije bio daleko od nivoa i lošeg tima u Evroligi.

Uz zvuk sirene na kraju poluvremena Majk Tobi je pogodio trojku i tako je smanjio na 15 razlike (51:36). To dovoljno govori o svemu.

Evroliga, 23. kolo:

ALBA – CRVENA ZVEZDA 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26)

Sudije: Karlos Peruđa, Mikele Rosi, Dragan Porobić.

Hala: "Mercedes-Benc", Berlin.

ALBA: Braun 8, Proćida 10, Spanjolo 3, Vecel 7, Delou 4, Matisek, Šnajder, Tomas 19, Hermason 7, Kumađe 6, Timan 2, Bin 6. Trener: Gonzales.

CRVENA ZVEZDA: Smart 14, Lazarević, Hanga 10, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi 3, Bolomboj 9, Nedović 7, Giedraitis 15, Gilespi 2, Jago dos Santos 20. Trener: Sferopulos.

Činilo se početkom treće deonice da možda i može da se vrati Zvezda, ali u 27. minutu su domaći otišli na plus 21 (65:44). Opet je Zvezda poentirala uz zvuk sirene na kraju treće deonice, ali to je bilo dovoljno samo da se smanji na 18 razlike.

Zvezda je odigrala odličnu poslednju deonicu, da je Smart pogodio trojku moglo je biti samo minus dva na nešto malo manje od pola minuta pre kraja. Nije ušao taj šut i Alba je došla do svakako zaslužene pobede.

Uživo tok meča možete pratiti ovde

KRAJ UTAKMICE

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

KRAJ POLUVREMENA

.@EuroLeague R23 | Halftime 🏀@albaberlin 5⃣1⃣@kkcrvenazvezda 3⃣6⃣

📊 @Ymateus02 10, Giedraitis 7, Smart 6, Bolomboy 6 pts.#kkcz #WeAreTheTeam #EveryGameMatters | @meridianbet pic.twitter.com/odqZMUIDgX

— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) January 25, 2024

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Počinje utakmica

#GameDAY | @EuroLeague R23

Večeras crveno-beli gostuju ekipi Albe u Berlinu. Utakmica je na programu od 20 časova! 🔴⚪️#kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/R7ORwRveZ5