Izvor: HotSport.rs, 11.Okt.2015, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA JTD: Prvi poraz Zvezde, Mekel imao napad za pobedu, ali…

U derbiju 5. kola ABA JTD lige Cedevita je savladala Crvenu zvezdu sa 74:72  (11:12, 24:26, 21:17, 18:17) i šampionu nanela prvi poraz u novoj sezoni.

Kao i protekle sezone, ova dva rivala koja igraju Evroligu ponovo su odigrala neizvestan meč, na jednu loptu. Zvezda je vodila veći deo prvog poluvremeba, sa pola koša minusa ušla u poslednju deonicu. Domaćin je za dva minuta napravio šest poena viška. Cirbes >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << je poravnao na 62:62, četiri minuta pre kraja povela je i zvezda košem Mekela.
Minut pre kraja arapović je pogodio trojku za 73:70. Mekel je smanjio, Babić je pogodio jedno slobodno bacanje, a Mekel je imao šut za tri, za pobedu. Nije pogodio, a još je i ponovo napravio korake.
Dobru rolu nije uspeo da kruniše trijumfom ni kapiten Mitrović koji je, istini za volju, bio znatno bolji u prvom poluvremenu.
Jako malo poena viđeno je na početku meča koji su bolje otvorili gosti. Vodila je Zvezda i sa šest poena razlike, a na mali odmor otišla je sa 12:11. Uzvratio je domaćin početkom druge deonice i poveo košem Pulena. Trojkom Zupčića domaćin je stigao do 21:16.
Cirbes i Jović sa penala su smanjili razliku na 21:19 pet minuta pre poluvremena. Serija je nastavljena, a Jović je vratio vođstvo svom timu. Dva i po minuta pre odmora Pilepić je, pogodivši sa distance, izjednačio na 27:27. ponovo su crveno-beli odbili nalet domaćina, Lazić je pogodio trojku, potom i Mekel.
Bilan i Gordić su takođe pogađali, ali za dva. Sofo je u 19. minutu napravio i treću ličnu, a tim Dejana Radonjića je posle 20 minuta igre, ponajviše zahvaljujući raspoloženom kapitenu Luki Mitroviću, imala 38:35.
U šestom kolu Zvezda će ugostriti Olimpiju, sledeće nedelje od 17.00 časova, dok će Cedevita gostovati podgoričkoj Budućnostidan ranije, od 21.00 sat

Cedevita-Crvena zvezda 74:72
(11:12, 24:26, 21:17, 18:17)
CEDEVITA: Pulen 9, Vait 3, Zubčić 10, Pilepić 11, Babić 3, Zganec, Musa, Bilan 14, Mezalin, Gordić 13, Žorić 4, Arapović 7.
CRVENA ZVEZDA: Rebić, Tompson 13, Mekel 17, Mitrović 14, Lazić 3, Simanić, Simonović 5, Skorcanitis 4, Nastić, Gudurić 2, Jović 7, Cirbes 7.

21.00 Partizan-Sutjeska
The post ABA JTD: Prvi poraz Zvezde, Mekel imao napad za pobedu, ali… appeared first on HotSport - Sportske vesti na jednom mestu i uvek na vreme.