Izvor: Politika, 05.Sep.2010, 20:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poraz Ane Ivanović
NJUJORK – Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je danas u osmini finala izgubila od prošlogodišnje pobednice tog turnira Beglijanke Kim Klajsters rezultatom 6:2, 6:1.
Posle veoma dobrih igara u sigurnih pobeda u prva tri kola, očekivalo se da bi naša teniserka mogla odigrati neizvesniji duel protiv Klajsters, ali je Belgijanka još >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << jednom u Njujorku demonstrirala silu.
Najviše problema Ana je imala u gemovima u kojima je servirala. Kada bi ubacila prvi servis igra joj je funkcionisala, ali posle drugog servisa Klajsters je praktično imala zagarantovan poen.
Gotovo neverovatno zvuči podatak da je Ivanović posle 15 drugih servisa osvojila samo dva poena. U takvoj situaciji nije mogla ozbiljnije da se suprotstavi jednoj od najboljih teniserki sveta, uprkos tome što je u svim ostalim elementima bila ravnopravna.
Klajsters je bez većih problema napravila po tri brejka u oba seta, dok je Ana dva od tri gema osvojila na servis protivnice.
Uprkos ovom porazu, Ivanović ima razloga za zadovoljstvo, jer je konačno počela da se vraća u formu. Zahvaljujući plasmanu u osminu finala osvojila je 155 bodova i posle US Opena biće 36. na WTA listi.
Tanjug
objavljeno: 06/09/2010
Pogledaj vesti o: Ana Ivanović












