Izvor: Sportski Žurnal, 11.Feb.2011, 12:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanovićeva: Slovakinje su jake
Ana Ivanović je za žreb baraža za popunu Svetske grupe Fed kupa protiv Slovačke u gostima 16. i 17. aprila saznala posle naporne borbe za plasman u četvrtfinale u Pataja sitiju (tvrda podloga, 220.000 dolara).
– Slovakinje su potencijalno veoma jake – ističe Ivanovićeva koja je prošlogodišnji duel sa ovom ekipom u Beogradskoj areni preskočila zbog slabe forme i od tada nije >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << igrala za reprezentaciju.
Dilemu da li bi baš protiv Slovačke i mogla da se vrati u tim, komentariše njen menadžer Gevin Versi.
– Naravno, da postoji mogućnost da Ana igra u Slovačkoj, a mnogo više o toj temi ćemo znati narednih nedelja.
Nema sumnje da će na ovakvu odluku uticati i rezultati Ivanovićeve u naredna dva meseca. Posle peha u Australiji kada se povredila pred finale Hopman kupa pa nedovoljno pripremljena izgubila već prvi meč u Melburnu, Srpkinja sada krči put ka završnici u Pataji. Danas će igrati četvrtfinalni duel sa Italijankom Vinči, 38. teniserkom sveta, koju je u sva četiri dosadašnja meča lako savladala izgubivši samo jedan set.
Posle veoma neizvesne borbe u drugom kolu i pobede nad Amerikankom Krejbas sa 4:6, 6:1, 7:5, Ana je bila zadovoljna, pogotovo jer je meč bio prekinut zbog gašenja reflektora.
Problemi sa trbušnjacima još nisu rešeni.
– Idem redovno na terapije, bolje se osećam I ne osećam bolove.
Ana je u Pataji drugi nosilac i pruža joj se lepa prilika za visok plasman i nov napredak na svetskoj listi. Trenutno je 19. na svetu i vidik na Top ten nije nimalo zamagljen. Prioritet Srpkinje je da do Rolan Garosa bude što bolje rangirana kako bi imala što kvalitetniju poziciju nosioca na žrebanju u Parizu a potom i u Londonu.
Pogledaj vesti o: Beogradska Arena
Nastavak na Sportski Žurnal...












