Dizel punto od juna

Izvor: RTS, 21.Maj.2009, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dizel "punto" od juna

Proizvodnja dizel "punta" počinje u Kragujevcu krajem juna u modernizovanom pogonu, potvrdio za RTS PR kompanije "Fijat Srbija". Eventualno preuzimanje "Opela" i "Krajslera" pozitivno bi se odrazilo na "Zastavu".

Proizvodnja dizel verzije "punta" počeće u "Zastavi" krajem juna u modernizovanom pogonu i na novoj opremi, potvrdio je za RTS Đuzepe Zakarija, PR kompanije "Fijat Srbija".

Sada sa traka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u kragujevačkoj "Zastavi" dnevno silazi 100 vozila. U karoseriji i lakirnici radi se u dve smene, tako da će mesečni nivo proizvodnje biti povećan na 2.000 vozila.

U "Fijatu" su izuzetno zadovoljni proizvodnjom i plasmanom "punta" u Srbiji i smatraju da bi eventualno preuzimanje nemačkog "Opela" i američkog "Krajslera", pozitivno odrazilo i na fabriku u Kragujevcu.

Inače, od početka proizvodnje, 31. marta, u "Zastavi" je kompletirano preko 1.200 "punta".

Sve faze procesa proizvodnje i verifikacije kvaliteta nadgleda i proverava "Fijatov" tim za kvalitet po vrlo zahtevnim metodama, pa se jedna operacija ponavlja i 30 puta dok se ne postigne željeni rezultat.

U fabrici u Kragujevcu održana je i obuka radnika koji su dodatno angažovani u proizvodnji, a u tome su pored "Fijatovih" stručnjaka učestvovali i radnici iz italijanske fabrike.

Preduzeće "Zastava auto" i "Fijat" potpisali su u januaru sporazum o proizvodnji 15.000 "punta" u ovoj godini u Kragujevcu. Taj dokument je deo strateškog ugovora između italijanske kompanije automobile i države Srbije.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Krajem juna počinje proizvodnja dizel “punta”

Izvor: Capital.ba, 21.Maj.2009

KRAGUJEVAC, Proizvodnja automobila 'punto' na dizelski pogon počeće u Kragujevcu krajem juna u obnovljenim pogonima i sa novom opremom, potvrđeno je u menadžmentu kragujevačke firme 'Fijat Srbija'. U 'Fijat Srbija' u Kragujevcu kažu da su izuzetno zadovoljni sa proizvodnjom klasičnog modela 'punta'...

Nastavak na Capital.ba...

Krajem juna počinje proizvodnja dizel punta

Izvor: Poslovni magazin, 21.Maj.2009

Proizvodnja automobila "punto" na dizelski pogon počeće u Kragujevcu krajem juna u obnovljenim pogonima i sa novom opremom, potvrđeno je u menadžmentu kragujevačke firme "Fijat Srbija".U "Fijat Srbija" u Kragujevcu kažu da su izuzetno zadovoljni sa proizvodnjom ..

Nastavak na Poslovni magazin...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.