UŽIVO: Srbija - Brazil 84:54 (40. minut)! Orlovi pregazili karioke za polufinale SP

Izvor: Vesti-online.com, 10.Sep.2014, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UŽIVO: Srbija - Brazil 84:54 (40. minut)! "Orlovi" pregazili "karioke" za polufinale SP

Fantastičan uspeh izabranika Aleksandra Đorđevića! Sribija je "pregazila" Brazil i plasirala se u polufinale SP.

Nene i Varažao u duelu sa Krstićem

U grupnoj fazi takmičenja, Srbija je poražena od Brazila 81:73.

40. minut -

38. minut - "Orlovi" se poigravaju sa NBA zvezdama Brazila. Kalinić je lupio "bananu" Barbosi.

37. minut - Birčevićeva trojka za +29. Sve polazi >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << od ruke izabranicima Aleksandra Đorđevića. Kakva furiozna igra Srbije. Brazilci u nokdaunu.

35. minut - Zakucavanje Raduljice za +29. "Orlovi" već mogu da slave plasman u polufinale.

33. minut - Kakva trojka Bogdanovića. Kolega Šarenac sa RTS kaže sa druge planete. Srbija je u polufinalu SP. Ogroman uspeh izabranika Aleksandra Đorđevića.

32. minut - Stefan Marković za +25. Srbija na pragu polufinala. Nikola Kalinić za +26. BRAVO "ORLOVI"

30. minut - Krstić se razigrao. Posle treće četvrtine - 66:44 za Srbiju. "Orlovi" na pragu velikog uspeha, plasmana u polufinale SP.

29. minut - Srbija demolira "karioke". Trojka Neta za Brazila. Vraća Marković.

28. minut - Krstić za rekordnih +21.

27. minut - Poeni Krstića za 55:38. Idemo Teo! Trojka za +20. 23 poena fenomenalnog Miloša Teodosića. Samo 6 poena Brazila za osam minuta u trećoj četvrtini.

25. minut - Prvi poeni Leandra Barbose.

24. minut - Marković za +16. Uertas smanjuje - 50:36. Trojka Bogdanovića. Teodosić fenomenalan, već 20 poena.

23. minut - Novi poeni Raduljice u drugom poluvremenu. Njegovih pet poena za manje od tri minuta igre u trećoj četvrtini. Dve tehničke greška Brazila. Prilika da se Srbija odlepi. Teodosić nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja.

22. minut - Raspoložen je Raduljica na startu drugog poluvremena.

21. minut - Opet zakucavanje Raduljice na startu. Srbija na +9 posle poena Bogdanovića.

20. minut - Srbija odgovara serijom 8:0. Krstić za 37:32. Bogdanović nije iskoristio poslednji napad, Kraj prvog poluvremena - 37:32 za Srbiju.

19. minut - Tri bacanja za Teodosića posle faula Garsije. Nepogrešiv je naš plej sa linije slobodnih bacanja.

18. minut - Bjelica vraća trojkom Srbiju u život - 32:32.

17. minut - Nena smanjuje na 29:28. Serija Brazila 7:0. Bogdanović je izgubio dve lopte, u kontranapadima "karioke" kažnjavaju nekoliko "žutih minuta" Srbije.

15. minut - Sjajna rampa Bjelice nad Vieirom. Fenomanelni Teo za 29:23. Đorđevć je zatražo tajm-aut posle zakucavanja Nenea.

14. minut - Konačno je Garsija promašio šut za tri poena. Raduljica sa linije slobodnioh bacanja povećava prednost "orlova" - 27:23.

13. minut - Nene promašuje zakucavanje. Razigrao se i Bogdanović.

12. minut - Nova trojka Garsije. Vodi Brazil. Serija 6:0 za "karioka". Teodosić vraća trojku. Bravo Teo! Naš najbolji igrač u dosadašnjem toku meča. Već 11 poena našeg pleja.

11. minut - Aleks Garsija smanjuje trojkom - 21-20.

10. minut - Bjelica dobrim prodorima stvara probleme Brazilcima. Prvi poeni Bogdanovića za 21:17. Kraj prve četvrtine.

9. minut - Odlična rampa Bogdanovića Varežau.

8. minut - Srbija ima probleme u napadu, ali su i Brazilci stali sa šutem. Prvi poeni na utakmici za Nemanju Bjelicu.

7. minut - Bjelica nije iskoristio dva poslednja napada "orlova".

6. minut - Teodosić sjajan. "Orlovi" dobri u odbrani, sigurni u napadu. Vieira nam pravi najveće probleme.

4. minut - Dobar početak Srbije. Zasad izjednačena utakmica. Teodosić raspoložen, već je postigao šest poena.

3. minut - Vierira postiže trojku za izjednačenje. Teodosić vraća trojku.

2. minut - Vieira postiže nove poene za Brazil. Teodosić će imati tri slobodna bacanja posle faula Barbose. Siguran je sva tri puta naš plejmejker.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi napad Brazilci su iskoristili. Raduljica zakucava za prve poene Srbije.

Startna postava Srbije je: Teodosić, Marković, Kalinić, Bjelica, Raduljica. Za Brazil: Uertas, Barbosa, Vieira, Varežao, Spliter.