Izvor: B92, 01.Sep.2010, 11:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kamere uvode red?
Taksisti koji rade na Aerodromu preuzimaće vožnje uz novoinstalirani daljinski sistem. Ukida se "Taksi point", sa koga su vozili članovi udruženja na koja putnici nisu imali žalbe.
Nova oprema koja će kontrolisati prilaz taksi vozila dolaznom terminalu na beogradskom aerodromu biće postavljena tokom sledeće nedelje. Mušterije će iz vazdušne luke moći da voze svi taksisti koji imaju vozila luks kategorije, a novoinstalirani daljinski sistem će voditi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << računa o redosledu preuzimanja vožnji. "Taksi point", sa koga su vozili članovi pet udruženja na koja se mušterije nisu žalile zbog neregularne vožnje, kako nezvanično saznajemo, biće ukinut.
U Direkciji za javni prevoz kažu da je sporazum sa izvođačem radova "Elkomom" potpisan i da se čeka odobrenje Aerodroma za postavljanje optičkih kablova.
- Dostavili smo elaborat da bi se utvrdilo da naša oprema neće ometati rad aerodroma - objašnjava Marko Čuturilo iz Direkcije za javni prevoz. - Kada dobijemo odobrenje počećemo sa postavljanjem opreme, a očekujemo da će to biti već od ponedeljka. Za instalaciju čitavog sistema potrebna su nam dva dana i posle toga će moći da bude pušten u rad.
Kada sistem zaživi, kamere će beležiti ulazak svakog taksija na parking kao i njegov registarski broj. Na osnovu redosleda kojim su dolazili na parking identifikacioni uređaj na spustu kod dolaznog terminala će propuštati taksiste do mušterija. U Direkciji očekuju da će na ovaj način biti onemogućeno da pojedini taksisti prevoze putnike preko reda što je bio stalni uzrok sukoba među prestoničkim taksistima.
U nekim udruženjima tvrdili su da je grupa taksi prevoznika "okupirala" aerodrom i da nisu dozvoljavali ostalima da prevoze mušterije sa dolaznog terminala. Zato je, u dogovoru grada i aerodroma u julu formirano posebno stajališe "taksi point" sa koga su vozili samo članovi pet udruženja koji nikada nisu imali žalbe zbog neregularnih vožnji. Ovaj eksperiment nije bio uspešan jer su ubrzo i članovi "Beotaksija" i samostalni vozači, koji najčešće ordiniraju na aerodromu, počeli da preuzimaju vožnje sa "taksi pointa". Prema nezvaničnim informacijama, ovo stajalište će, kada novi sistem zaživi, biti ukinuto.
Bodovi
Pravo da prevoze mušterije sa aerodroma "Nikola Tesla" imaju svi taksi vozači čiji su automobili na estetskom pregledu dobili najmanje 80 od 100 bodova. U Beogradu postoji više od 3.000 vozila koja ispunjavaju ovaj uslov.
Izvor - NovostiOnline (V. Mijatović)
Fotografija - Martina Anđelković
Prevaranti ponovo voze
"Turbina" pumpa cene
Novosadski taksisti u protestnoj vožnji
Izvor: Blic, 01.Sep.2010
Novosadski taksisti počeli su danas protestnu vožnju centralnim gradskim bulevarima i ulicama, jer im, kako ističu, gradska vlast nije ispunila prošlogodišnje zahteve...Članovi registrovanih taksi udruženja zatražili su ukidanje nelegalnih taksi vozila, hitno ukidanje linijskog taksi prevoza,...
Ukida se "taksi point" na aerodromu i uvodi kontrola kamerama
Izvor: AutoBrief.com, 02.Sep.2010, 01:06
Nova oprema koja će kontrolisati prilaz taksi vozila dolaznom terminalu na beogradskom aerodromu biće postavljena tokom sledeće nedelje. Mušterije će iz vazdušne luke moći da voze svi taksisti koji imaju vozila luks kategorije, a novoinstalirani daljinski sistem će voditi računa o ..







