Praznik u Rimu

Izvor: RTS, 09.Okt.2010, 03:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Praznik u Rimu

Kuba poslednja prepreka srpskim odbojkašima do finala Svetskog prvenstva u Italiji. Direktan prenos utakmice na našem Prvom programu od 16,55 časova.

Posle skandaloznog izdanja fudbalera, navijači srpskih reprezentacija konačno imaju razlog za radovanje. Čekaju ih najmanje tri seta atomske odbojke dve svetske velesile u borbi za plasman u finale Svetskog prvenstva u Italiji.

Meč u kome obe ekipe očekuju pobedu drugi je sudar ove dve reprezentacije na šampionatu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Prvi meč Srbija je dobila rezultatom 3:1, ali kapiten "orlova" Nikola Grbić smatra da je ta pobeda zaboravljena.

"Važno je da protiv Kube maksimalno koncentrisano i borbeno igramo od početka do kraja mela", rekao je Grbić. "Sigurno nas očekuje teži meč nego onaj u Milanu... Sama činjenica da je ovo odlučujući meč za ulazak u finale stvara pritisak".

Za razliku od fudbalera, koji su poznati po tome što daju prazna obećanja, niko ne sumnja da će odbojkaši zaista ostaviti srce na parketu u predstojećem meču.

"Istorija, statistika, međusobni mečevi, to sve treba da zaboravimo, to je prošlost i tamo treba da ostane. Ono što moramo da uradimo je ono što smo radili tokom ovog prvenstva, a to je da u svaku utakmicu uđemo maksimalno koncentrisano i da očekujemo borbu od prve do poslednje lopte", rekao je Grbić.

Mladi Borislav Petrović je naglasio da tek sada vidi plodove višemesečnih treninga.

"Tek sada se shvata zašto se pet meseci naporno radi, zašto se trpe hladnoća i vrućina i putovanja i bolovi. Ovo je vrhunac sezone. Nebitno je sa kim igramo polufinale. Ko god da je, ta utakmica mora da se dobije", samouveren je Petrović. 

On je dodao da cela ekipa razmišlja samo o pobedi.

"Od nas se očekuje pobeda jer smo odbojkaši, a ta reprezentacija ima tradiciju. Ovo je velika stvar, koje ćemo tek posle biti svesni", rekao je Petrović. 

Selektor Igor Kolaković naglasio je da će predstojeći meč biti drugačiji od onog koji njegovi izabranici protiv Kube igrali u grupnoj fazi takmičenja.

"Ispunili smo prvi cilj da se plasiramo u polufinale. Igrali smo osam puta protiv Kube ove godine, ali ovaj meč biće drugačiji. Naravno da će biti teška utakmica, niko nije lako ušao u finale Svetskog prvenstva", rekao je Kolaković. 

Osim Ivana Miljkovića, koji je trenirao punom snagom iako je pre svega 24 časa imao visoku temperaturu, svi ostali reprezentativci Srbije su zdravi. Ipak, nema sumnje ni da će "Ivan Grozni" dati sve od sebe da bude na raspolaganju ekipi za ovaj istorijski meč.

Utakmica se igra u Rimu od 17.00 časova, a direktan prenos meča možete gledati na Prvom programu Radio-televizije Srbije.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.