ODBOJKA (SP): Ameri srušili Srbiju

Izvor: BanjalukaLive.com, 11.Sep.2014, 20:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Lođu od selekcije SAD sa 3:1 (23:25, 31:29, 25:17, 25:21), u 2. kolu E grupe druge faze prvenstva svijeta u Poljskoj. Aktuelni osvajači Svjetske lige i trostruki svjetski šampioni zadali su Srbiji drugi poraz u Poljskoj, nakon što su su izgubili prvi meč na šampionatu od domaćina a zatim vezali pet pobjeda. Statistika kaže i da je selekciji SAD to bio drugi trijumf na SP nad srpskom selekcijom. Bili su bolji 1956, Srbija se revanširala tek >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << 2002, a sada je opet teren napustila pognute glave. Srbija je dobila prvi set rezultatom 25:23 poslije rovovske borbe. Znali su srpski momci da ih očekuje izuzetno težak rival, koji je od starta to i pokazao. U neizvjesnoj bici, koja je trajala gotovo pola sata, srpski odbojkaši nisu uspjeli da naprave osjetniju razliku sve do finiša seta. Onda su sa četiri vezana poena stigli do prve set lopte, a nakon što su Amerikanci spasili jednu, Nikola Nikić osvojio je ključni poen za srpsk tim i doneo vođstvo u setovima. Susret je, čini se, prelomljen u drugom setu, kada je reprezentacija SAD poslije maratonske razmene poena iskoristila tek 10. set loptu za 31:29. Gubitak tog seta poremetio je redove srpskog tima i najavio neuspjeh. Izabranici Igora Kolakovića počeli su da griješe, imali velike probleme u prijemu, dok su Amerikanci sjajno servirali i djelovali sve sigurnije. U posljednjem setu srpski odbojkaši ponovo su oscilirali u igri, premda su od minus pet poena stigli do izjednačenja (17:17). Činilo se da imaju snage za izjednače u setovima i najave nova uzbuđenja u petom, međutim, bili su brzopleti, malo šta im je polazilo za rukom, pa su odbojkaši SAD na kraju zasluženo slavili. Ovim neuspjehom Srbija je sa treće pala na petu poziciju u E grupi. U narednom duelu druge faze SP Srbija igra u subotu od 16.30 sati protiv Francuske, takođe u Lođu. U prvoj utakmici 2. kola Iran je pobijedio Argentinu sa 3:0 (25:15, 25:23, 25:16), a u ostalim mečevima od 20.15 u Lođu sastaju se Poljska - Italija i u Bidgošću Francuska - Australija. Tabela: Iran 4-1, Francuska 3-1, Poljska 3-1, SAD 3-2, Srbija 3-2, Argentina 1-4, Italija 1-3, Australija 0-4. (Mondo, Novosti)
Pogledaj vesti o: Odbojka

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.