Izvor: Blic, 06.Dec.2010, 14:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Zlatna lopta": Ćavi, Inijesta i Mesi na podijumu
Nagrada FIFA za najboljeg igrača sveta za 2010. definitivno odlazi u Barselonu. Magazin “Frans fudbal” objavio je uži spisak kandidata na kojoj se nalaze Ćavi Ernandez, Andres Inijesta i Lionel Mesi.
Prva zajednička nagrada FIFA i francuskog sportskog magazina biće dodeljena na ceremoniji u Cirihu 10. januara.
Trio Barselone odigrao je veliku ulogu u osvajanju titule prvaka Španije u sezoni 2009/10.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Mesi, prošlogodišnji laureat, nije uspeo da sjajne igre ponovi na Mondijalu za razliku od Ćavija i Inijeste koji su sa Španijom stigli do titule svetskog prvaka.
Inijesta je postigao jedini gol u finalu Mondijala u Južnoj Africi u meču sa Holandijom, dok jer Mesi sjajnim igrama u dresu kluba tokom cele sezone zaslužio da se nađe u užem krugu kandidata.
Veliko iznenađenje predstavlja izostanak iz ove trojke Veslija Snajdera koji je sa Interom osvojio triplu krunu.
U trci za trenera godine nalaze se Pep Gvardiola (Barselona), Žoze Murinjo (Real) i španski selektor Visente del Boske.






