Izvor: Vesti-online.com, 29.Mar.2014, 12:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za Unu i Petra 1.960 evra
U Fudbalskom klubu Srbija iz Nirnberga su prateći humanitarne akcije među našim ljudima u dijaspori rešili da se u njih aktivno uključe. Milenko Babić je jedan od inicijatora akcije sprovedene 23. marta na prvoj utakmici drugog dela takmičenja u A klasi. Tada je na utakmicu došlo oko 150 navijača i naših ljudi koji su se solidarisali sa porodicama bolesne dece Une Savić iz Beograda i Petra Pantića iz Pilice kod Zvornika.
Fudbaleri sa transparentom
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
- Mi smo od ulaznica za utakmicu i prodaje ćevapa, pića, kolača i kafe koje su spremile naše supruge prikupili 1.960 evra. U tom iznosu su i prilozi nekoliko pojedinaca koji su davali i po 200 evra. Na utakmicu je došao i protojerej Marinko Radmilo iz naše Crkvene opštine, koji je našu akciju podržao i u crkvi, ali i na ovoj utakmici - kaže Milenko Babić.
Igrači i uprava FK Srbija iz Nirnberga do sada su više puta učestvovali u humanitarnim akcijama pomažući onima kojima je pomoć najpotrebnija. Zanimljivo je da se ovaj naš sportski klub samofinansira, ali i pored toga nalazi snage da pomogne najugroženijim pojedincima u otadžbini.
Pogledaj vesti o: Fudbal
Nastavak na Vesti-online.com...






