Venger zahteva bolju antidoping kontrolu

Izvor: RTS, 20.Nov.2015, 05:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Venger zahteva bolju antidoping kontrolu

Trener Arsenala Arsen Venger rekao je da bi u fudbalu trebalo uvesti bolje doping testove i uzimanje uzoraka krvi od igrača.

"Želim dublje, bolje testove, pošto su testovi koji se sada obavljaju površni. Moramo da se borimo protiv takvih problema", rekao je Venger, preneli su britanski mediji.
Venger je u nedavno rekao da je doping rasprostranjen i u fudbalu i da veruje da je njegov tim igrao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << protiv ekipa u kojima je neki fudbaler bio dopingovan. Fudbalski savez Engleske zatražio je od francuskog trenera da objasni tu izjavu.
Fudbaler Dinama iz Zagreba Arijan Ademi pao je na doping testu u septembru, posle utakmice sa Arsenalom u Ligi šampiona.
"Problem sa dopingom se iznenada pojavio i u atletici, imamo problem u biciklizmu i pogrešno je misliti da je fudbal imun. Kada vas uhvatite u ; dopingu morate biti kažnjeni, ali i klubovi moraju da budu kažnjeni. Nerazumno je misliti da nemamo problema sa dopingom samo zato što smo u fudbalu", rekao je Venger.
On je naveo da bi trebalo uvesti testiranje uzoraka krvi, pošto "testovi urina nisu dovoljni i efikasni".
"Kada igramo u Ligi šampiona u većini slučajeva izgubimo dva sata zbog doping kontrole, pošto fudbaleri ne mogu da obave testove urina. Uzorci krvi su jednostavna stvar i zašto ih ne bismo imali u fudbalu. U drugim sportovima se to radi", rekao je Venger.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.