Izvor: Sportski Žurnal, 26.Jun.2012, 21:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UEFA kaznila Hrvatsku
Disciplinska komisija Evropske fudbalske asocijacije kaznila je sa novih 30.000 evra Hrvatski fudbalski savez, zbog bacanja baklji na teren za vreme utakmice sa Španijom u 3. kolu takmičenja po grupama na Evropskom prvenstvu.
Hrvatska i Španija igrali su 18. juna u Grupi C, a poraz od 1:0 izbacio je Hrvate iz daljeg takmičenja.
Hrvatski fudbalski >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << savez kažnjen je za nerede navijača na utakmici sa Irskom sa 25.000 evra, a za utakmicu sa Italijom 80.000 evra, pa je hrvatski savez sada ukupno dužan da plati UEFA 135.000 evra.
Kako prenosi hrvatski portal indeks.hr, utešno je što će UEFA Hrvatskom fudbalskom savezu uplatiti više od 10 miliona evra za učestvovanje na Evropskom prvenstvu.
Disciplinska komisija UEFA kaznila je danas i Fudbalski savez Portugala sa 7.000 evra, jer je jedan navijač pokušao da utrči na teren za vreme meča sa Češkom.
Nastavak na Sportski Žurnal...









