Treći projekat u Evropi

Izvor: RTS, 01.Jul.2011, 17:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Treći projekat u Evropi

Projekat dečja Mini maksi fudbalska liga Srbije proglašen je od strane Uefe za treći najbolji u Evropi u 2011. u kategoriji bazičng fudbala.

 Povodom obeležavanja Dana bazičnog fudbala Uefe 2011, klubovima, projektima i pojedincima su odata priznanja za ostvarene rezultate u bazičnom fudbalu. U kategoriji najbolji projekat bazičnog fudbala u Evropi, Mini maksi liga FS Srbije osvojila je treće mesto plasiravši se iza ukrajinskog festivala „Kolos" i prvoplasiranog projekta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Šlesvig-Holštajn iz Nemačke.

Autori projekta su Vladan Škorić, predsednik Dečje fudbalske asocijacije i predsednik Odbora za bazični fudbal FSS i Igor Janković, aktuelni direktor Sektora za bazični fudbal i informatiku FSS.

- Cilj Dana bazičnog fudbala Uefe je da se slavi bazični fudbal i da mu oda priznanje, a nagrade Uefe za najbolje u bazičnom fudbalu su nastavak toga" - rekao je tehnički direktor Uefe Endi Roksburg i istakao, da su "nagrađeni projekti u kojima učestvuje veliki broj mladih ljudi,i koji su ostvarili zapažen društveni uticaj,čime pružaju veliki doprinos prosperitetu fudbala."

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.