Transferi uživo: Real bi Falkaa, Čelsi Pandeva, a Arsenal Žadsona

Izvor: Blic, 11.Avg.2011, 16:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Transferi uživo: Real bi Falkaa, Čelsi Pandeva, a Arsenal Žadsona

Fudbalski klubovi se pojačavaju za novu sezonu, a na sajtu Blicsport iz minuta u minut, u novom izdanju bloga uživo, možete da prošetate svetskom fudbalskom pijacom, pročitate najnovije tračeve, "istine", kao i dogovorene transfere.

15:17 - Čelsi pregovara oko Pandeva

Jedna od želja Andrea Viljaš-Boaša očigledno je makedonski reprezentativac Goran Pandev. Čelnici Čelsija planiraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da kontaktiraju upravu milanskog Intera, kako bi opipali puls oko prodaju Pandeva.

Inter je spreman da se odrekne Makedonca, za koga je zainteresovan i Napoli, ali još nije poznata visina obeštećenja što trenutno najviše zanima predstavnike londonskog kluba.

14:55 - I Zenit u trci za Bartonom

Zenit iz Sankt Peterburga poslao je unosnu ponudu fudbaleru Njukasla Džoija Bartona, koji će bez obeštećenja moći da napusti klub.

Ukoliko odluči da napusti Ostrvo, Barton bi zarađivao lepih 68.000 funti nedeljno što je nešto više od cifre koju je Stouk ponudio o čemu smo danas već pisali.

14:32 - Prvo Žadson, a onda Džagojev

Arsenal je očigledno imao spremno rešenje u slučaju da ostane bez Seska Fabregasa, ali bilo bi i neozbiljno da su sedeli mirno i čekali da se saga završi.

Trener Tobdžija Arsen Venger želi svoju četu da pojača fudbalerom moskovskog CSKA Alanom Džagojevim, koga su skautu Arsenala gledali i tokom prijateljskog meča između Rusije i Srbije.

Mladi i veoma talentovani reprezentativac Rusije procenjen je na 12 miliona funti.

14:11 - Dženas na pijaci

Totenhem želi da zaradi još malo novca pa je spreman da proda fudbalera sredine terena Džermejna Dženasa.

Vezni igrač "pevaca" ponuđen je Fulamu koji je procenjen kao potencijalni kupac, a jedan od razloga je što bi Dženas opet sarađivao sa bivšim trenerom Martinom Jolom.

13:50 - Zarate želja moskovskog Spartaka

Spartak iz Moskve trenutno je šesti u ruskom šampionatu sa samo 24 postignuta gola na 19 utakmica, pa im očajnički treba pojačanje koje može da ugrozi protivnički gol.

Pogledi su usmereni ka Mauru Zarateu, kako bi dobili na kreativnosti u igri, prenose italijanski mediji.

Sportski direktor Lacija Igli Tare pre nekoliko dana je rekao da je Zarateova sudbina i dalje neizvesna, što daje nadu Moskovljanima da transfer može da se ostvari.

13:31 - Juventus nema sreće sa kupovinom

Juve ovog leta i nema baš sreće sa transferima. Kako se namere na nekog igrača, tako uprava tog kluba poruči da njihov fudbaler nije na prodaju.

HSV ne želi da se odrekne Elije, Vargas iz Fiorentine je u magli a poslednji u nizu neostvarenih zelja je Dijego Peroti iz Sevilje.

"Stara dama" je bila spremna da ponudi 10 miliona evra za krilnog napadača, ali je sportski direktor Sevilje Ramon Rodrigez Verdeho izjavio kako Peroti nije na prodaju i da neće napustiti klub.

13:13 - Holanđanin Majkl Vorm novi golman Svonsija

Holandski golman Majkl Vorm napustio je Utreht i posle transfera vrednog 1,5 miliona funti potpisao trogodišnji ugovor sa novim članom Premijer lige ekipom Svonsija.

"Razgovarao sam sa prijateljima i svi redom počev od De Jonga, Van der Varta, Van Persija i Van Nistelroja rekli su mi da je Premijer liga odlična sredina za svakog fudbalera. Reč je o najvećem takmičenju na svetu koje otvara razne mogućnosti", rekao je Vorm, drugi čuvar mreže holandske reprezentacije.

12:55 - Hose Enrike pojačao Liverpul

Fudbaler Njukasla koji pokriva celu levu stranu veoma je blizu prelaska na Enfild.

Uprava kluba sa Sent Džejms Parka prihvatila je ponudu od 5.5 miliona funti i Enrike bi danas trebalo da ide na medicinske preglede.

Trener Liverpula Keni Dagliš celo leto je tragao za kvalitetnim igračem koji može da pokriva levu stranu terena i izbor je konačno pao Hose Enrikea.

25- godišnji Španac na Ostrvo je došao 2007. godine iz Viljareala i imao je još samo godinu dana ugovora sa "svrakama".

12:37 - PSV uzima štopera AZ-u

Štoper AZ Alkmara nalazi se na meti PSV-a koji je poslao ponudu od 3 miliona za Niklasa Moisandera.

Biće to težak zadatak za klub iz Ajndhovena koji je pre dve godine pokušao da dovede Moisandera, ali je Alkmar glatko odbio ponudu i odredio cenu od 5 miliona.

Finski reprezentativac već tri godine nastupa za AZ i preko je potreban taboru "filipsovaca", pošto je Francisko Rodrigez prešao u Štutgart a propao je transfer Matijasa Jorgensena iz Kopenhagena zbog visokog obeštećenja.

12:15 - Barton u Stouku

Trener Stouka Toni Pulis počeo je pregovore oko angažovanja Džoija Bartona iz Njukasla, za koga smatra da bio bio veliko pojačanje za njegov tim.

"Svrake" su voljne da se odreknu usluga problematičnog igrača, dok je ambiciozna uprava Stouka spremna da ponudi Bartonu platu od 60.000 funti nedeljno i ugovor na četiri godine.

11:48 - Roma hoće Osvalda

Izgleda da su madridskom Atletiku svi rešili da pokvare transfer planove, jer je rimska "vučica" odlučila da se uključi u trku za napadačem Espanjola.

Novo pojačanje Rome mogao bi da bude Pablo Danijel Osvaldo, špic koji prema procenama uprave katalonskog kluba vredi oko 15 miliona evra.

Ostaje još dvadesetak dana do kraja prelaznog roka kada ćemo saznati da li je Osvaldo jedan od četiri nova igrača koje želi trener Rimljana Luis Enrike.

11:29 - Arsenal sprema odgovor u vidu Žadsona

Pošto je gotovo izvesno da klub sa "Emirata" napuštaju Sesk Fabregas i Samir Nasri, koji bi nakon mnogo priče trebalo da u petak obuku dresove Barselone i Sitija, uprava Arsenala ne sedi skrštenih ruku.

Čelnici tobdžija navodno imaju nove adute i spremaju ponudu tešku 10 miliona evra kako bi se brazilski reprezentativac Žadson preselio iz Šahtjora u London.

11:07 - Prandeli: Rosi idi u Napoli

Klub iz Napulja interesovao se ovog leta za Đuzepea Rosija, napadača Viljareala, a sada ga je i njegov selektor Ćezare Prandeli posavetovao da nastavi karijeru u Seriji A.

"Pepe je sazreo kao igrač i ima izvanredne kvalitete. Ako ga Napoli zaista hoće, sa njim bi imali zaista odličan tim", poručio je Prandeli šta je činiti upravi Napolija ako želi da konkurisše za najviši plasman ove sezone.

10:49 - Grk u Drezdenu

Nakon isteka trogodišnjeg ugovora sa Olimpijakosom, bivši kapiten mlade reprezentacije Grčke Janis Papadopulos rešio je da promeni sredinu.

22-godišnji fudbaler je kao slobodan igrač postao novi član Dinama iz Drezdena.

10:31 - Real otima Falkaa Atletiku

Iako je bilo izvesno da će Radamel Falkao napusti portugalskog šampiona Porto ovog leta i krene put Madrida, trenutno je situacija nešto drugačija.

Real je spreman da pokvari planove Atletiku oko dovođenja sjajnog Kolumbijca, a poznato je da su gradski rivali vodili borbu i oko transfera Serhija Aguera.

Iako su na Vinsente Kalderonu upravo Falkaa videli kao zamenu za Kuna, čelnici Reala su ih navodno preduhitrili i sve se dogovorili sa jednim od najboljih igrača Porta samo još nije poznato da li će dres kraljevskog kluba obući u januaru ili sledećeg leta.

Visina transfera još nije poznata.

Povezane vesti: Transferi: Zenit bi Kuzmanovića, Ibri se ne ide iz Milana Transferi: Milan dovodi Drogbu, Nejmar se igra sa Realom i Barsom! Transferi: Manga stiže u Partizan, Anži nudi Etou 20 miliona! Transferi: Potvrđeno - Lukaku u Čelsiju, Žirkov potpisao za Anži! Transferi: Milovanović u Panioniosu, Vidićev agent rastužio Juventus

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.