Superliga: Pobede Voždovca, N.Pazara i Proletera

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Maj.2021, 07:04

Fudbaleri Voždovca, Novog Pazara i Proletera na otvaranju 36. kola Superlige Srbije upisali su pobede i tako osvojili vrlo bitne bodove u borbi za opstanak.

Voždovac je na Dušanovcu pobedio Napredak iz Kruševca sa 4:2, dok je Novi Pazar sa čak 4:1 pobedio Mladost, a Proleter je u Novom Sadu sa 3:0 bio bolji od Radnika.

"Zmajevi" su na svom terenu opravdali ulogu favorita i u vrlo zanimljvom meču došli do tri boda. Poveli su u 21. minutu golom Stefana Purtića iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << jedanaesterca, da bi Miloš Stojčev u 34. minutu povisio na 2:0. Pet minuta kasnije pitanje pobednika praktično je bilo rešeno, pošto je Aleksa Janković doveo Voždovac do vođstva od 3:0.

Napredak je Jovana Marinkovića u 62. minutu smanjio zaostatak, ali je Stojčev vrlo brzo, odnosno u 76. ponovo doveo domaćina do prednosti, da bi konačan rezultat na krovu TC Stadion postavio Marko Bačanin u 82.

Voždovac je posle ove pobede 10. sa 47 bodova, koliko ima i Napredak na 11.

Novi Pazar je iznenađujuće lako i to posle preokreta pobedio Mladost, a golove za trijumf Pazaraca postigli su Semir Hadžibulić u 33, Abdulaje Sise u 39, Almir Aganspahić u 45. i 66. minutu iz jedanaesteraca, dok je strelac jedinog pogotka za goste bio Petar Jovanović u 22. minutu.

Proleter je na stadionu "Karađorđe" golom Filipa Kneževića u 63. minutu došao do prednosti, koju je u samo tri minuta kasnije duplirao Milan Mirosavljev, da bi konačan rezultat postavio Knećević svojim drugim golom u 69.

Rezultati 36. kola Superlige Srbije: Voždovac - Napredak 4:2 (Purtić 21 penal, Stojčev 34 i 76, Janković 39 - Marinković 62, Bačanin 82), Novi Pazar - Mladost 4:1 (Hadžibulić 33, Sise 39, Aganspahić 45+1 penal i 66 penal - Jovanović), Proleter - Radnik 3:0 (Knežević 63 penal i 69, Mirosavlje 66), Nedelja: Mačva - Vojvodina (14.30), Metalac - Bačka (14.30), Radnički Niš - Rad (14.30), Spartak - Inđija (14.30), TSC - Javor (14.30), Čukarički - Partizan (16.40), Crvena zvezda - Zlatibor (18.45).

Tabela: Crvena zvezda 99 bodova, Partizan 89, Čukarički 68, Vojvodina 67, Radnik 55, Mladost 51, TSC 49, Metalac 48, Spartak 47, Voždovac 47, Napredak 47, Proleter 47, Javor 45, Novi Pazar 45,Radnicki Niš 44, Rad 43, Inđija 35, Zlatibor 28, Mačva 22, Bačka 16.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.