Izvor: B92, 24.Sep.2011, 18:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sudija osuđen zbog šverca heroina
Ekvadorski fudbalski sudija Bajron Moreno osuđen je na dve i po godine zatvora zbog krijumčarenja heroina.
Pre nego što je čuo presudu, Moreno se izvinio porodici i zatražio oproštaj: "Iz dubine srce kažem - veoma mi je žao ", rekao je uplakani Moreno.
On je uhapšen u septembru 2010. godine po povratku u SAD iz rodnog Ekvadora, kada se na aerodromu "vidno unervozio", a razlog je bio 10 plastičnih kesa sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << više od pet kilograma heroina.
Moreno je postao poznat u široj javnosti kada je doneo nekoliko sumnjivih odluka u meču osmine finala Svetskog prvenstva 2002. godine između Južne Koreje i Italije. Prvo je isključio Frančeska Totija, zatim zbog ofsajda poništio gol Damijana Tomazija, a Koreja je potom prošla dalje (2:1).
Nakon što odsluži kaznu, Moreno će biti deportovan iz SAD u Ekvador.












