Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Okt.2021, 11:21
Stojković objavio spisak: Da preskočimo dve prepreke do "finala" sa Portugalom
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi saopštio je danas spisak od 26 igrača za kvalifikacione mečeve za Svetsko prvenstvo protiv Luksemburga i Azerbejdžana.
Na spisku su golmani: Marko Dmitrović (Sevilja), Predrag Rajković (Rems), Mile Svilar (Benfika), odbrana: Strahinja Pavlović (Monako), Miloš Veljković (Verder), Stefan Mitrović (Hetafe), Uroš Spajić (Krasnodar), Matija Nastasić (Fiorentina), Nikola Milenković (Fiorentina), vezni >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << red: Nemanja Gudelj (Sevilja), Saša Lukić(Torino), Nemanja Maksimović (Hetafe), Uroš Račić (Valensija), Marko Grujić (Porto), Sergej Milinković-Savić (Lacio), Darko Lazović (Verona), Filip Mladenović (Legija), Mihailo Ristić (Moneplje), Nemanja Radonjić (Benfika), Filip Kostić (Ajntraht), Filip Đuričić (Sasuolo), Andrija Živković (PAOK), Dušan Tadić (Ajaks), napad: Aleksandar Mitrović (Fulam), Dušan Vlahović (Fiorentina) i Luka Jović (Real Madrid).
Čekaju nas dve prepreke koje moramo da preskočimo do "finala" protiv Portugala. Nećemo potceniti rivale, pružićemo maksimum i verujem da ćemo ispuniti očekivanja, rekao je selektor fudbalske reprezentacije Srbije.
Stojković je najavio da će Srbija nastaviti da igra ofanzivni fudbal.
"Bez obzira što smo nesrećnim slučajem odigrali 1:1 u Irskoj, uveren sam da će utakmica protiv Portugala odlučivati. I da nam treba nerešen rezultat u Lisabonu mi ćemo ići dna pobedu. Sami sebi smo dali gol, ali to je fudbal i dešavaju se takve stvari. Videli ste, dešava se da jedan Šerif pobedi Real Madrid", izjavio je Stojković na konferenciji za medije.
Svaka utakmica je izazov, znamo kakve nas sada čekaju i verujem da ćemo doći do željenih rezultata, dodao je Stojković.
Na pitanje da li ga raduje forma golgetera Dušana Vlahovića i Aleksandra Mitrovića Piksi je rekao da je njemu najvažnije da su živi i zdravi, a da su golovi normalna stvar.
"Da li će u klubu dati jedan, dva ili tri ništa mi ne znači. To je samo samopouzdanje pred reprezentaciju za njih i to je dobra stvar", istakao je Stojković.
Srbija 9. oktobra gostuje u Luksemburgu, a tri dana kasnije dočekuje Azerbejdžan.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








