Pobeda fudbalera Srbije u Luksemburgu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Sep.2019, 07:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Srbije pobedili su reprezentaciju Luksemburga u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 1:3. Srbija je povela 0:1 pogotkom Mitrovića u 36. minutu. Na 0:2 povisio je Radonjić u 55. Na 1:2 smanjio je Turpel u 65. minutu. Konačan rezultat Luksemburg - Srbija 1:3 postavio je Mitrović u 79. minutu.

Luksemburžani su tokom većeg dela meča bili bolji rival, stvorili su mnogo šansi, ali i promašili, dok je iskusniji tim Srbije selektora Ljubiše Tumbakovića >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << iskoristio svoje šanse i bar donekle popravio loš utisak posle poraza od Portugalije.

Istovremeno, Portugalija je u Viljnusu savladala Litvaniju 1:5, uz čak četiri gola Kristijana Ronalda.

Na tabeli vodi Ukrajina sa 13 bodova, Portugalija ima osam i meč manje, Srbija sedam, Luksemburg četiri, a Litvanija bod.

Srbija nastavlja kvalifikacije 14. oktobra gostovanjem u Litvaniji.

Tok meča:

90' + 4' - Kraj utakmice.

90' - Igraće se još 4 minuta.

90' - Dobar prodor Radonjića, ali netačan pas ka Mitroviću.

86' - Izmena za Luksemburg. Umesto Tila ulazi Žoakim.

84' - Šut Gaćinovića preko gola, na drugoj strani, Til pored Spajića šutira, ali preko gola.

82' - Gaćinović i Ljajić kombinuju na sredini terena.

79' - Gol! Na pas Milinković-Savića svoj drugi gol postiže Mitrović. Srbija vodi 1:3.

77' - Inicijativa igrača Luksemburga, period lošije igre Srbije u odbrani.

75' - Brz pas po zemlji za Radonjića, ne stiže pre golmana.

72' - Dmitrović brani šut iskosa sa leve strane.

70' - Šut Damote preko gola. Period oštrije igre sa prekidima.

65' - Gol! Luksemburg smanjuje na 1:2, gol je postigao Turpel.

62' - Dvostruka izmena u reprezentaciji Luksemburga. Izlazi Devil, ulazi Turpel, i izlazi Sinani, a ulazi Damota.

61' - Izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Lukića u igri je Gaćinović.

57' - Žuti karton za Spajića.

55' - Gol! Radonjić postiže gol sa ivice šesnaesterca, Srbija vodi 0:2.

53' - Žuti karton za Kolarova.

48' - Dobar centaršut Radonjića po desnoj strani, bez opasnosti po gol Luksemburga.

46' - Počelo je drugo poluvreme, izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Kataia, u igri je Radonjić.

Poluvreme

45' + 1' - Kraj prvog poluvremena.

44' - Stativa Tila.

40' - Šansa za Srbiju, igrači Luksemburga izbacuju loptu skoro sa gol linije.

38' - Žuti karton za igrača Luksemburga.

36' - Gol! Mitrović postiže gol glavom nakon centaršuta Kolarova. Srbija vodi 0:1.

33' - Blokiran šut Ljajića.

32' - Žuti karton za Devila.

29' - Posle guranja, Mitrović je dobio žuti karton.

27' - Dmitrović brani šut glavom igrača Luksemburga.

22' - Šut Tila, brani Dmitrović.

20' - Prekršaj za Srbiju na centru, Spajić i Maksimović kombinuju.

17' - Šut Mitrovića iz polukontre, pored gola.

13' - Korner za Luksemburg. Odmah i još jedan. Sigurna odbrana Srbije.

11' - Luksemburg gradi napade, igrači Srbije pokrivaju svoju polovinu terena.

9' - Korner izvodi Kolarov, novi napad za Srbiju.

7' - Mitrović u polu šansi, ali izblokiran.

4' - Kombinuju igrači Srbije, početno odmeravanje snaga.

3' - Blaga početna inicijativa Luksemburga, Srbija kontroliše igru na sredini terena.

1' - Utakmica je počela.

Luksemburg: Moris – Gerson, Šano, Karlson – Rodrigez, O. Til, Bareiro Martins, Jans – V. Til, Devil, Sinani; Selektor: L. Holc.

Srbija: Dmitrović – Rukavina, Spajić, Maksimović, Kolarov – Milivojević, Lukić – Katai, Ljajić, Milinković-Savić, Mitrović.

Stadion "Žozi Bartel", sudi Orel Grinfeld (Izrael).

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.