Splitski Hajduk pred bankrotom?

Izvor: B92, 20.Okt.2011, 20:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Splitski Hajduk pred bankrotom?

Hrvatski fudbalski klub Hajduk uskoro će bankrotirati jer je ovog trenutka dužan vrtoglavih 164 miliona kuna.

To je izjavio predsednik Gradske organizacije Hrvatske stranke prava Split Mario Tomasović. "Potpisana mu je smrtna presuda, ali niko toga nije svestan", dodao je Tomasović.

Smanjeni su prihodi od sponzorstva za 55, a prodaje igrača za 60 posto, dok su za 11 procenata povećani troškovi administracije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Prema njegovim rečima, gradonačelnik Splita Željko Kerum bio je upoznat sa finandijskim stanjem u Hajduku, ali ga je vešto skrivao sve do skupštine na kojoj je predsednik Hajduka Hrvoje Maleš obelodanio podatke po kojima je gubitak Splićana prošle godine bio veći od 50 miliona kuna.

"Hajduk ima 100 zaposlenih bez trenera i igračkog kadra, a nagomilali su i rukovodeće kadrove, pa tako za isti resor postoji savetnik, direktor i voditelj resora, a nijedan od njih nema platu manju od 5000 evra bruto", kaže Tomasović.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.