Izvor: MozzartSport.com, 27.Nov.2020, 23:39

Spektakl na jubilej – osam golova, vrhunski fudbal i majstorija Brekala (VIDEO)

Volfzburg i Verder igrali po 50. put – 5:3

Kakav meč za otvaranje kola Bundeslige - strašan meč!

Volfzburg je dočekao Verder u njihovom jubilarnom 50. meču, a sve se završilo rezultatom 5:3 (3:2). Palo je osam golova, bilo je majstorija, grešaka, običnih pogodaka, akcija, svega što fudbal čini igrom koju toliko volimo.

Vukovi su inače pre ovog meča primili samo pet golova, a samo na ovom tri komada. I opet su uspeli da trijumfuju.

>> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << />Bio je to meč za prave fudbalske sladokusce: Verder je poveo preko Bitenkura, Vukovi dali dva gola i preokrenuli, Verder je potom izjednačio na 2:2, a Volfzburg uspeo da na poluvremenu ima prednost od 3:2. U nastavku prvo autogol Bruksa za 3:3 i onda gol Veghorsta u 76. minutu za trijumf domaćeg tima koji je mogao i do šest golova u završnici, ali moraće da se zadovolji sa ovih pet i nova tri osvojena boda.

Verovatno najlepši momenat na utakmici dogodio se u 37. minutu kada je Josip Brekalo napravio dar-mar odbrani Verdera, poslao je dvojicu čuvara po burek i onda podigao loptu na trepavicu Bruksu. Bio je to drugi pogodak Vukova na utakmici za 2:1.

Treba istaći i drugi gol gostiju kada je Mohvald fenomenalno glavom savladao Kastelsa.

Volfzburg je do trijumfa konačno stigao posle sjajnog udarca glavom Veghorsta. Sada ovaj sastav ima 17 bodova i nalazi se na deobi četvrte pozicije sa Lajpcigom, s tim što Bikovi imaju utakmicu manje.

Zaista je ovo bila prava utakmica za uživanje i vrhunski spektakl za jubilej u broju sudara ove dve ekipe. Kada igraju timovi čije ime kreće sa “W” nikada nije dosadno. To se potvrdilo i ovoga puta.