Izvor: Glas javnosti, 05.Feb.2013, 14:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šef fudbalske mafije živi u Singapuru
SINGAPUR - Dan Tan, u prevodu "Debeli Tan" je neprijatelj broj 1 svetskog fudbala! Najnovije otkriće Evropola o nameštanju fudbalskih utakmica ponovo je došlo do imena čoveka koji živi u Singapuru i čije ime se povezuje sa svim većim aferama poslednjih godina.
Evropol je u ponedeljak obelodanio da je otkrio 680 nameštenih utakmica, od kojih 380 u Evropi. Među njima su i mečevi najelitnijih takmičenja, poput Lige šampiona. Nameštaljke su otkrivene u 30 zemalja, pa i Hrvatska.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << />
Kao i prethodnim masovnim otkrićima nameštenih utakmica, poput slučaja braće Šapina u Nemačkoj, trag vodi do Singapura i Dan Tana. Prema navodima Evropola, Dan Tan je boravio čak i u Sloveniji, posetio je Nemačku i Mađarsku. On je bio glavna tema sastanka FIFA, UEFA i Interpola u Rimu 17. i 18. januara ove godine. Tada je utvrđeno da su internet kladionice leglo kriminala i da je glavni cilj hapšenje Dan Tana.
Međutim, glavna prepreka je sam Singapur, pošto državne vlasti ne žele da ga isporuče uz izgovor da "nemaju pravilnik o izručenju sa Evropskom unijom".
Na sastanku u Rimu je objašnjen i novi način funkcionisanja fudbalske mafije: kupe klub u Finskoj, dovedu 2-3 nova igrača, među kojima je uvek golman, i manipulišu jedanaestercima, kartonima, brojem kornera... svime što je u kladioničarskoj ponudi.






