Sedam golova, Amerikanke osvojile bronzu

Izvor: B92, 05.Avg.2021, 12:06

Ženski fudbalski tim SAD osvojio je bronzanu medalju.

Amerikanke su u meču za bronzu pobedile tim Australije sa 4:3 (3:1) i ovo im je ukupno šesta olimpijska medalja.

Bio je to odličan meč u kojem je viđeno čak sedam golova, a posebno se izdvaja prvi čiji je strelac u osmom minutu bila Amerikanka Megan Rapino.

Devet minuta kasnije Australija je izjednačila preko Samante Ker, da bi Rapino >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drugim golom na meču u 21. minutu povisila na 2:1.

Amerikanke su na odmor otišle sa dva gola prednosti pošto je Karli Lojd u prvom minutu nadoknade prvog dela pogodila za 3:1.

Bilo je uzbuđenja u nastavku, tim SAD je poveo sa 4:1 preko Lojdove u 51. minutu, ali se Australijanke nisu predavale.

Uspele su u 54. minutu da smanje na 4:1 preko Keitlin Ford.

Kasno su upalile, pa su u finišu u 90. minutu uspele samo da ublaže poraz preko Emili Gielnik.

Amerikanke su od 82. minuta igrale sa deset igračica zbog povrede Aleks Morgan, prethodno su izvršile sve zamene, ali Australija to nije uspela da iskoristi do kraja.

Meč finala između Švedske i Kanade igra se naredne noći od 4 časa po našem vremenu.