SUPERLIGA SRBIJE: Brilijantna pobeda Novog Pazara u senci SKANDALA i SRAMOTNOG skandiranja

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Okt.2023, 19:21

Derbi meč 11. kola.

Fubdbaleri Novog Pazara su slavili u derbiju 11. kola Super lige Srbije protiv Vojvodine – 3:1.

Ipak, i pored odlične fudbalske predstave posle svega najmanje će se pričati o samoj igri.

U centru pažnje ostao je skandal u režiji navijača Novog Pazara iz osmog minuta, kad su bakljadu "začinili" topovskim udarima.

Oni su pali tik pored golmana Pazaraca Mirkovića >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i prvotimca ovog kluba Sisea. Sudija Srđan Jovanović je u konsultaciji sa delegatom prekinuo meč, uz zahtev da se isprazni tribina iza gola Novog Pazara, dok je igrače oba tima poslao u svlačionicu.

Tek posle 55 minuta duel je nastavljen, a bilo je mnogo toga dobro da se vidi na terenu, posebno u drugom poluvremenu. Novi Pazar je poveo golom Portugalca Flora u 55. minutu, a prednost je duplirao Nikola Karaklajić, čiji je šut doduše u sopstvenu mrežu skrenuo Mateus Indi u 76. minutu.

Tračak nade za Novosađane bio je pogodak Aleksa Vukanovića iz 82. minuta, posle grube greške Uroša Lazića, ali je Novi Pazar odgovorio posle samo tri minuta. Tada je Sejduba Suma sjajno proigrao Adetndži Adešina, koji je lako savladao Lazara Carevića.

Pred kraj je zamalo došlo do tuče između domaćih i gostujućih navijača. Bilo je i skandiranja "Ovo je Turska" i "Ubij Srbina", što je stvarno skandalozno, ali će se verovatno svi potruditi da se to zaboravi zbog "bratstva i jedinstva".