Rimski derbi dva sata ranije

Izvor: B92, 13.Apr.2010, 21:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rimski derbi dva sata ranije

Fudbalski savez Italije saopštio je da će gradski derbi između Rome i Lacija u nedelju početi dva sata ranije zbog bezbednosnih razloga.

FS Italije saopštio je da je, nakon razgovora sa rimskom policijom, odlučio da se rimski derbi na stadionu Olimpiko igra od 18.30, a ne 20.30 kako je bilo planirano. Poslednji gradski derbi, odigran u decembru, prekinut je na deset minuta jer su navijači obe ekipe ubacili veliku količinu pirotehničkih sredstava na teren. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Pre šest godina derbi je prekinut na tri minuta zbog netačne informacije da je policija ispred stadiona ubila jednog dečaka.

Do kraja italijanskog prvenstva ostalo je pet kola, a Roma ima bod više od drugoplasiranog Intera.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.