Real mora da izabere Dijaru ili Huntelara za  LŠ

Izvor: RTS, 26.Dec.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real mora da izabere Dijaru ili Huntelara za LŠ

Fudbalski klub Real Madrid moraće da odluči kojeg fudbalera će prijaviti za takmičenje u Ligi šampiona - Lasanu Dijaru ili Jana Klasa Huntelara, zbog pravila Evropske fudbalske unije (Uefa) o registraciji igrača.

Dijara i Huntelar će zvanično zaigrati za Real u januaru, nakon što su čelnici "kraljevskog kluba" za njih platili ukupno 40 miliona evra, prenela je španska Marka.

Međutim, čelnici >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Reala možda su prevideli Uefino pravilo o registraciji fudbalera za evropska takmičenja. Dijara i Huntelar su ove sezone u Kupu Uefa igrali za svoje klubove Portsmut, odnosno Ajaks, a prema pravilima Uefe za takmičenje u Ligi šampiona Real će morati da izabere samo jednog fudbalera. Uefino pravilo 17.17 određuje da klubovi mogu da registruju "maksimalno tri nova igrača za završetak određenog evropskog takmičenja i to najkasnije do 1. februara 2009. godine".

Međutim, čelnike Reala brine sledeće Uefino pravilo - 17.18: "Samo jedan od tri nova fudbalera, koji su igrali za svoj klub u jednom od Uefinih takmičenja u tekućoj sezoni, može biti registrovan, i to isključivo ukoliko nije igrao za svoj klub u istom takmičenju u kojem je igrao i njegov novi klub".

Real ima rok do početka februara da odluči kojeg fudbalera će prijaviti za takmičenje u Ligi šampiona. Madriđani će u osmini finala najelitnijeg evropskog takmičenja igrati protiv Liverpula.

Mečevi su na programu 24. i 25. februara, dok se revanši igraju 10. i 11. marta sledeće godine.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Real bira između Huntelara i Dijare

Izvor: B92, 26.Dec.2008

Real Madrid neće moći u Ligi šampiona da računa na jedno od dva pojačanja koja su do sada stigla na Santjago Bernabe..."Kraljevski klub" moraće da bira između Klas Jan Huntelara ili Lasana Dijare jer samo jedan od njih dvojice može biti registrovan u nastavku takmičenja. Tandem vredan 40 miliona...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.