Izvor: KGsport.info, 24.Sep.2018, 00:27

Prvi poraz Korićana u Pajazitovu

Ekipa Mladosti sa trenerom Markovićem iskoristtila je prednost domaćeg terena i pobedila lidera

U sedmom kolu Prve gradske lige, ekipa Mladosti iz Pajazitova je derbiju pobedila vodeću ekipu Korićana sa 1:0, a Srbija je u Ilićevu savladala Borca iz Drenovca sa 3:0.
Posle pet uzastopnih pobeda i remija, ekipa Korićana propustila je priliku da zabeleži novi trijumf ili ostane neporažena u Pajazitovu. Korićanci nisu iskoristili svoje šanse i u finišu utakmice >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << su kažnjeni. Bio je to susret u kome je viđen dobar fudbal, ali sa malo šansi za gol.
U prvom poluvremenu gosti iz Korićana bili su agresivniji, ali u svojim redovima nisu imali raspoložene strelce.
Gol odluke postignut je u 83. minutu. Udarac iz prekida sa oko 25 metara sa desne strane izveo je Ivan Blagojević, lopta se odbila od živog zida i došla do Branka Filipovića na prvoj stativi, koji je zatresao mrežu golmana gostiju Grbića.
Razumljiva radost u redovima Mladosti, koja je u sredu osvojila samo bod u duelu sa podmlađenom ekipom Pobede u Beloševcu.
Bila je to tvrda utakmica sa čvrstim odbranama i malo šansi. Mislim da je derbi opravdao očekivanja i da smo zasluženo došli do tri boda. Mi smo u prvom poluvremenu preko Milunovića imali šansu da dođemo do prednosti, ali je golman Korićana pre stigao do lopte. Mislim da smo odigrali dobro i da ovom pobedom održavamo priključak i ostajemo u borbi za prvo mesto – rekao je za KG sport.info  Radoslav Marković, trener Mladosti, posle današnjeg derbija sa Korićanima.
Igrači Korićana iz poslednja dva susreta osvojili su samo jedan bod, ali ostaju na čelu tabele
Igrom svoje ekipe zadovoljan je i Žarko Biorac, „alfa i omega“ Korićana, ali ne i sa rezultatom.
Mi smo nastupili bez povređenog golmana Vranića, a zbog nismo mogli da računamo ni na beka Trajkovića, što se osetilo u igri. U prvom delu utakmice bili smo bolji rival i stvorili tri stoprocentne šanse. Đoković je u 18. i 25. minutu izlazio pred golmana Mladosti, ali nije uspeo da postigne gol. Takođe, i Joksimović je iz povoljne pozicije šutirao u ruke protivničkog golamna. Ipak, mi smo zadržali prvo mesto i pokazalo se da imamo izjednačenu ligu u kojoj više ekipa konkuriše za vrh tabele. Ekipa Korićama će se boriti da do kraja takmičenja zadrži prvo mesto – optimista je i pored poraza Korićana predsednik Biorac.
MLADOST – KORIĆANI 1:0 (0:0)
Igralište: U Pajazitovu.
Gledalaca: 150.
Sudija: Lazar Radojković.
Pomoćnici: Nikola Marković, Luka Krstić (svi iz Kragujevca).
Strelac: Filipović u 83. minutu.
Žuti kartoni: Blagojević, Jović, Filipović, Stanković, Cvetković (Mladost), Dogandžić (Korićani).
MLADOST: A. Vasiljević, Živanović, Gobeljić, Jeremić, Đ. Vasiljević, Filipović, Jović, Todorović, Blagojević, Milunović (Cvetković), Stanković (Jovanović).
KORIĆANI: Grbić, Stevović, Dogandžić, Kesić, V. Čpajak, Đusić, Srdić (Joksimović), Radonjić, Stanišić (Aćimović), Davidović, Đoković.
U drugom, može se reći, derbiju ovog kola, u Ilićevu su se sastali četvrtoplasirana Srbija i petoplasirani Borac iz Drenovca, koji su imali po deset bodova. Domaći tim odigrao je sigurno u odbrani i efikasno u napadu, pa je zasluženo pobedio. Drenovčani su se dobro branili u prvom delu susreta, ali su posle odmora primili tri gola i ostali bez bodova.
Mrežu Borca u 52. minutu načeo je Dejan Andrejić, a sa dva pogotka u 70. i 75. minutu Milić Gojaković potvrdio je nadmoćnost Srbije, koja ostaje u trci za vrh tabele.
Fudbaleri Srbije odigrali su bolje protiv Drenovčana i zasluženo uknjižili tri boda
U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Budučnost Sloboda 1:0, Erdoglija – Jadran 2:0, Bagremar – Pobeda 1:1, Šumadija 1934 –  Šumadinac KG 3:2, 21. oktobar – Sloga (D) 0:3, Kutlovo – Jedinstvo 1:4. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Slavije.
I pored poraza Korićani su zadržali prvo mesto sa 16 bodova, ali prednost od pet bodova u zadnja dva kola se istopila i sada iznosi samo jedan bod u odnosu na drugoplasiranu Šumadiju 1934. Treće mesto zauzima Mladost sa 14, a Srbija na četvrtom i Budućnost na petom mestu imaju po 13 bodova.
U narednom kolu Korićani dočekuju Bagremar, a Mladost odlazi u goste Jadranu. U ostalim susretima sastaju se: Sloga (D) – Kutlovo, Šumadinac – 21. oktobar, Pobeda – Šumadija 1934, Borac – Erdoglija 1931, Sloboda (G)- Srbija, Slavija – Budućnost.
U Drugoj gradskoj ligi odigrano je pet susreta trećeg kola. Zastava je na Bubnju ubedljivo savladala Slogu iz Lužnica sa 4:0 i preuzela vodeću poziju sa šest bodova, koliko imaju Vinogradi DB, Žeželj i Kolonija.
Ekipa Maršića postigla je najviše golova i sa 6:3 pobedila Seljaka iz Cvetojevca. U gostima su uspešni bili Vinogradi DB pobedom nad Košutnjakom 2:1 i Žeželj u Divostinu sa 2:0, a Kolonija je na svom terenu osvojila bodove u susretu sa Ćavom 3:2. U ovom kolu slobodno je bilo Bratstvo iz Erdeča.
U narednom kolu sastaju se: Sloga (L) – Maršić, Žeželj – Zastava, Vinogradi DB – Divostin, Ćava – Košutnjak, Bratstvo – Kolonija, a slobodan je Seljak iz Cvetojevca.
U Trećoj gradskoj ligi, koja broji pet ekipa, odigrano je drugo kolo. Kremenac je u Jovanovcu pobedio Hajduka sa 2:1, a istim rezultatom bodove u Dobrači osvojio je Bukorovac. Slobodan je bio Azbest iz Stragara.
Po tri boda imaju Bukorovac, Azbest i Kremenac, a Dobrača i Hajduk su bez bodova.
U narednom kolu Kremenac dočekuje Dobraču, a Azbest ekipu Hajduka, dok je slobodan Bukorovac.
Tekst i foto: M. Jovičić
Pogledaj vesti o: Fudbal