Izvor: RTS, 29.Maj.2014, 16:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prošle su 23 godine od Barija...
Fudbalski klub Crvena zvezda obeležio je koktelom u Beogradu 23 godine od osvajanja Kupa šampiona u Bariju. Džajić: Obeležavaćemo ovaj datum dok ne osvojimo novu titulu šampiona Evrope.
Prigodnim koktelom na Marakani obeleženo je 23 godine od osvajanja titule prvaka Evrope u Bariju.
"Osvajanje Kupa evropskih šampiona je najveća radost u istoriji kluba i obeležavaćemo taj dan bar dok ponovo ne budemo prvaci Evrope. Ovaj datum nikada ne sme da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se zaboravi", rekao je predsednik fudbalskog kluba Crvena zvezda Dragan Džajić.
Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš rekao je da je uspeh iz 1991.godine doneo veliku sreću navijačima tog kluba i dodao da je njegova ekipa ove sezone ospunila cilj osvajanjem šampionske titule, prve posle šest godina.
"Svi znamo koliko su nam tada sreće doneli... Svima nama u klubu je ovo bila teška i naporna sezona i uspeli smo da dođemo do cilja koji se dugo čekao", rekao je Milijaš.
Zvezda je 29. maja 1991. godine u finalu Kupa šampiona, na stadionu Sveti Nikola u Bariju posle penala pobedila Olimpik iz Marseja i postala šampion Evrope.
Pogledaj vesti o: Fudbal








