Predsednik Vea ponovo zaigrao fudbal!

Izvor: Mondo, 12.Sep.2018, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsednik Vea ponovo zaigrao fudbal!

Iako ima 51 godinu, iako je predsednik svoje države, Žorž Vea ponovo je obukao kopačke i istrčao na teren u dresu Liberije.

Foto: Guliver/Getty images/Chris Hondros

Fudbal ne zna za granice, a to možemo videti i na primeru Žorža Vee.

Najbolji fudbaler sveta 1995. godine, danas predsednik Liberije, aktivirao se na fudbalskom igralištu 15 godina po završetku karijere!

>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << U 52. godini ponovo je obuo kopačke i dres svoje reprezentacije i zaigrao u prijateljskoj utakmici protiv Nigerije. Na terenu je proveo 79. minuta, ali nije pomogao Liberiji da izbegne poraz (1:2).

John Ogu happy to captain Super Eagles against George Weah’s Lone Star https://t.co/FMUiKqi4ugpic.twitter.com/6R8P6RzeME

— breakingnews nigeria (@breakingnewsnig) September 12, 2018

Ova utakmica bila je revijalnog karaktera, pošto je organizovana u čast povlačenja "broja 14" iz upotrebe u reprezentaciji Liberije. Taj broj je Vea nosio tokom karijere, kao i u utorak.

Žorž Vea je kao fudbaler bio šampion Liberije dva puta, prvak Francuske sa Pari Sen Žermenom, dvostruki osvajač Serije A sa Milanom, pobednik FA kupa sa Čelsijem i osvajač Kupa Francuske sa Monakom jednom i Pari Sen Žermenom dva puta. Igrao je i za Mančester siti, Olimpik Marsej, a karijeru je završio u Al Džaziri iz Abu Dabija, 2003. godine.

Nekada je tresao mreže...a od danas predsednik!

Istog dana kada je nekadašnji golgeter i sadašnji predsednik Liberije igrao protiv Nigerije, na terenu je bio i njegov 18-godišnji sin Tim Vea. On je kao reprezentativac Sjedinjenih Američkih Država slavio 1:0 u prijateljskoj utakmici protiv Meksika.

Tim Vea je od ove sezone prvotimac Pari Sen Žermena.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.